Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

15.01.2018

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Серафима Саровського

001У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви преподобного Серафима, Саровського чудотворця Намісник Києво-Печерської Лаври звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. За Літургією митрополиту Павлу співслужили архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, братія обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Павел у співслужінні владик Пантелеімона і Климента, братії Лаври очолив полієлейну службу в тому ж храмі. Особливістю богослужінь передсвята Святого Богоявлення або Хрещення Господнього є читання трипіснця на повечір’ї. Перший трипіснець напередодні цього двунадесятого свята звершив Намісник обителі митрополит Павел.

Після читання Євангелія на Літургії з проповіддю до парафіян і паломників Лаври звернувся архієпископ Климент, розповівши про житіє, труди і чудеса преподобного Серафима Саровського.

«Подібно до преподобного Серафима Саровського кожна людина повинна звершувати ті подвиги, які принесуть найбільшу користь і плід для її спасіння, — сказав владика Климент. — Серед усіх тих подвигів, які звершив преподобний Серафим, найбільшим є подвиг безперестанної. молитви». Владика Климент нагадав про те, що преподобний Серафим Саровський залишив коротке правило, а також пояснив, як і в яких випадках по ньому потрібно правильно молитися.

«Преподобний вчив, що безперестанно потрібно молитися, безперестанно перебувати в богомисленні. І завдяки цьому людина отримує велику благодать Божу, яка дається кожному з нас разом з тими всіма благами, які нам необхідні!»

Після закінчення богослужіння владика Павел подякував архієпископу Клименту, священикам, які співслужили, за молитви. Також владика привітав тезоіменитого насельника Лаври архімандрита Серафима і всіх іменинників з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: