Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

09.01.2020

Митрополит Павел вшанував пам’ять архідиякона Стефана

004

В день перенесення мощей святого первомученика і архідиякона Стефана з Єрусалима до Константинополя Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Стефановському приділі Успенського собору. Його Високопреосвященству співслужили єпископ Вишневський Спиридон і братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про життя і мученицький подвиг святого первомученика і архідиякона Стефана і про те, як його мощі були перенесені з Єрусалиму до Константинополя, продовживши: «Бачачи те, як жив святий первомученик Стефан, ми самі повинні усвідомити і проаналізувати своє життя. Він не сумнівався в тому, що повинен перетерпіти все за Христа. І Господь вже під час його страждань відкрив Небеса, і первомученик за Христа побачив славу Божу. І тим самим приклад святого Стефана показує нам, що і ми всі повинні бути стійкими у вірі і повинні бути готові перетерпіти за ім’я Боже, якщо на те буде воля Господня. Люди дуже часто забувають істинного Бога, люди забувають правду і поклоняються своїм власним пристрастям і порокам, забуваючи про те, що все в руках Господніх. І якщо нас будуть злословити, якщо нас будуть паплюжити, то ми повинні пам’ятати, що Дух Святий наставить нас на всяку правду. І саме цей Святий Дух говорить через первомученика і архідиякона Стефана, який є одним з перших дияконів і найпершим з мучеників. Дух Святий навчив його, що не можна нарікати ні на кого, потрібно пробачити всіх, адже часто люди не відають, що творять…

У ці дні Різдва Христового, коли всі люди переповнені радістю, ми підносимо свої сугубі молитви в нашій святій обителі біля мощей святого архідиякона Стефана, адже тут, в Успенському соборі, знаходиться рака з його святим перстом. Ми молимося, щоб Господь не залишив нікого з нас, ми просимо Бога, щоб Він за молитвами святого Стефана укріпив нас у вірі і зберіг в Святій Соборній і Апостольській Церкві. Ми молимося про те, щоб в нашій країні настав мир, а всі ми могли принести належний плід покаяння і у встановлений час разом з первомучеником Стефаном і всіма святими, що одвіку угодили Богу, стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив молебень біля раки з перстом святого первомученика Стефана, після чого подякував братії, що співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, тезоіменитого помічника благочинного архімандрита Стефана, насельника Лаври архімандрита Стефана і всіх іменинників — з днем небесного покровителя. На завершення владика Намісник призвав на віруючих Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: