Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

04.11.2018

Митрополит Павел освятив пам’ятник св. Клименту Охридському

003З благословення Священноархімандрита Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія і Намісника Святої Печерської обителі митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла на території Дальніх печер поруч з липою преподобного Феодосія Печерського був встановлений пам’ятник святому рівноапостольному Клименту Охридському.

У 23-тю Неділю після П’ятидесятниці після завершення пізньої Божественної Літургії митрополит Павел звершив освячення пам’ятника. Під час Чину освячення молилися архієпископ Бучанський Пантелеімон, посол Республіки Македонія в Україні Столе Змейкоскі, тимчасова повірена у справах Македонії, братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, а також гості і паломники монастиря.

Встановлення пам’ятника святому рівноапостольному Клименту стало можливим за підтримки Посольства Македонії в Україні, Міністерства культури України.

Після закінчення Чину освячення митрополит Павел сказав про значення праць і життєвого подвигу святого Климента, який був учнем святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, він потрудився для просвіти населення сучасної Республіки Македонія і для становлення Охридської Архієпископії. Намісник Лаври продовжив: «Нехай його молитвами Господь збереже наші народи в мирі та єдності. Я сердечно вдячний пану послу за дружнє ставлення до нашої святої обителі, і я сподіваюся, що в майбутньому воно буде ще більше зміцнюватися. Святі Кирил і Мефодій, учнем яких був святий Климент, є просвітителями і молитовниками і наших народів, вони привели нас до Христа, а ми повинні тільки залишатися вірними цьому покликанню бути християнами і вірними чадами Святої Православної Церкви!»

На завершення було зроблено пам’ятне фото.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник освячення

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: