Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.07.2019

Митрополит Павел очолив Акафіст преподобним Печерським

001Традиційно кожного недільного дня ввечері в стінах Святої Печерської обителі звершується Акафіст всім преподобним Печерським. Цієї неділі молебень з акафістом у Великій церкві очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили братія Лаври у священному сані.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді: «Господь кожній людині приготував місце в обителях Царства Небесного, нам же варто тільки прийти подібно до того, як в цю святу обитель в різні часи від різних куточків нашої землі прийшли святі преподобні Печерські. І звідки б вони не прийшли в цю обитель, якою б не була причина їх відречення від світу, привів їх на це місце приклад тих, хто заснував цю обитель і хто потрудився для її творення і для влаштування тут чернечого життя.

Приклад преподобних засновників обителі послужив добрим початком для того, щоб навколо них зібрався цілий сонм угодників. Чим більше ми показуємо приклад суворості в нашому духовному житті, тим більше ті, що знаходяться поруч з нами, починають любити таке життя, тому що лише тільки через тернистий шлях і вузькі ворота можна увійти в Царство Небесне.

Не злякали подвижників, які прийшли до преподобних Антонія та Феодосія, ні убогість, ні тіснота, ні суворість чернечого життя. Але їх молитва була почута Богом, і з печерної темряви світло засяяло всьому світу, тому що просили преподобні не тільки за себе, але за всіх і за вся. Кожен з них обрав свій шлях в монастирі, виконуючи послух, але всіх їх об’єднував і до цього дня об’єднує братію Христос Спаситель світу.

Часто ми говоримо, що важко спастися, забуваючи про те, що лінь наша з вами заважає нашому спасінню. Ми ще не стали на шлях істини, але вже злякалися. Але якщо ми земні воїни, які слідують за Христом, то ми повинні слідувати за Ним незважаючи ні на що. Коли ми стаємо на шлях Спасителя, ми одягаємося в броню правди, і тоді нас наставляє світло Христове, і цей світ веде нас до обителей Небесного Отця.

Молитва повинна бути для нас на першому місці, як це ми бачимо на прикладі преподобних отців Печерських, адже нам завжди є про що помолитися, нам є за кого помолитися, нам є що попросити у Бога, нам є за що Йому подякувати. І лише тільки Божа милість наставляє людину на той шлях правди й істини, що здатний її зміцнити і привести до тієї святості, котру змогли здобути наші преподобні угодники.

Хтось із преподобних не міг класти земні поклони, але він потрудився в читанні Псалтиря, хтось не міг постити, але він сугубо подвизався в молитві, хтось упокорювався постом і молитвою, хтось відвертав свого язика від осуду, хтось закривав свої очі, щоб не бачити суєти цього світу і тільки представляв перед собою Голгофу. Це дуже важко, але вони через це пройшли і показують нам приклад, що і для нас можливо пройти цей шлях і що і всі ми можемо стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

На завершення владика Павел преподав усім архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: