Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.05.2021

«Милосердя Боже повернуло людині втрачений Рай»

001В останній день Страсної седмиці Церквою згадується перебування тіла Спасителя у гробі і зішестя Його душі в пекло.

У Велику Суботу Божественну Літургію свт. Василія Великого, яку випереджає вечірня, в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні Намісника Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Ірпінського Лавра і єпископа Бородянського Марка, братії і гостей монастиря в священному сані.

Особливістю богослужінь Благословенної Суботи є читання 15 паремій – старозавітних пророцтв про страждання, смерть і погребіння Христа Спасителя, а також про засновану Ним Церкву. Читання і дияконські єктенії в цей день проголошуються перед Плащаницею Спасителя, яка знаходиться в центрі храму.

Безпосередньо Божественна Літургія починається зі співу «Еліци во Христа хрестилися», що нагадує про масове хрещення християн в цей день в древній Церкві. У цей момент всі священнослужителі переоблачаются в облачення білого кольору, що також нагадує про наближення Світлого свята Пасхи

001Замість традиційної Херувимської пісні тільки в цей день співається особливий піснеспів «Нехай мовчить всяка плоть людська, і нехай стоїть зі страхом і трепетом».

Після читання Євангелія Священноархімандрит Святої Печерської обителі звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про зішестя Іісуса Христа в пекло, про руйнування пекла «блиском Божества», про виведення з пекла душ тих, хто очікував пришестя Спасителя.

Після заамвонної молитви був проспіваний тропар «Благообразний Іосиф», після чого звершено поклоніння Святій Плащаниці. Також Блаженніший Владика прочитав молитву літії і освятив хліб і вино.

У пасхальну ніч святкову заутреню і Божественну Літургію в Трапезному храмі очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, сонму архіпастирів і братії монастиря. Початок богослужіння в суботу о 23.00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: