Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

07.05.2017

«Хвороби в основному є наслідком наших гріхів…»

002

У Неділю 4-ї седмиці після Пасхи Церква пропонує вірним згадати про чудесне зцілення Господом Ісусом Христом паралізованого, перебуваючого в тяжких хворобах майже сорок років.

Напередодні недільного дня Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив всенічне бдіння в Успенському Святогірському Зимненському ставропігійному жіночому монастирі. Після богослужіння владика Павел подякував усім за спільну молитву, а також привітав сестер і настоятельку монастиря ігуменю Стефану з наступаючим святом всіх святих землі Волинської і пам’яттю преподобного Стефана Печерського, єпископа Володимир-Волинського.

У сам святковий день Високопреосвященніший Павел очолив Божественну Літургію в Успенському соборі міста Володимир-Волинський. Наміснику Лаври співслужили архієпископи Бучанський Пантелеімон та Володимир-Волинський Володимир.

У Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Божественну Літургію (а напередодні ввечері — всенічне бдіння) звершив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні архієпископа Макарівського Іларія, духовенства обителі.

Після євангельського недільного читання Митрополит Онуфрій розповів історію зцілення розслабленого, а також про причини і наслідки хвороб. «Ми бачимо, що від хвороб Господь зцілює людину Сам або через інших. Хвороби в основному є наслідком наших гріхів». Також Блаженніший Владика звернув увагу пастви на думку тлумачів, згідно з яким розслаблений не був доброю людиною. «Не гріши ж уже більше, щоб не сталось тобі чого гіршого!» (Ін. 5:14), — попередив Господь зціленного, але, по всій видимості, людина не послухала цього повчання і, як кажуть деякі святі отці, вдарила потім Господа по щоці на суді у первосвященика.

«Ми повинні бути вірними своєму Творцеві. Отримуючи від Бога милість, будемо дякувати Йому за всі благодіяння і, таким чином, станемо здатними прийняти більше обдарувань від Господа.

Ніколи не потрібно зраджувати Його під дією страху людського, не звеличуватися над іншими, не принижувати або засуджувати їх. Тоді Господь сподобить життя вічного в Царстві Небесному, заради якого була створена людина».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель паломництво Зимно

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: