Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

17.04.2017

Богослужіння понеділка Світлої седмиці очолив митрополит Павел

У перший день після Великодня — Світлий понеділок Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Бучанський Пантелеімон і братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, в якій сказав: «…Господь спокутував людський рід від смерті і страждань, які сама людина принесла в цей світ через свій непослух Богу. Але бачачи дивні і славні діла, багато людей все одно відрікалися від Христа. Людині прощено все і проститься все, крім хули на Святого Духа, на Його Святу Церкву.

Після Свого Воскресіння Господь явився учням через зачинені двері, Він підніс учням мир і дарував їм радість. І до цього дня іменем Господним звершується багато чудес, але не всі можуть їх вмістити».

Владика розповів історію святого апостола Фоми, який не міг повірити у Воскресіння Месії, сумнівався в цьому, але як тільки побачив Христа — відразу визнав віру в Нього.

«Господь прийшов постраждати і оновити людську природу, — продовжив владика Павел, — для Господа не існує відстаней, для Нього не існує стін. Він — Всюдисущий. Він чує і бачить усіх. І в допомогу для усвідомлення цього нам приходять святі, які клопочуть про нас у Престолу Творця. Вони вже побачили Господа і отримали блаженне життя.

Своїм Воскресінням Господь дарував нам надію на наше воскресіння. Господь являвся Своїм учням після Свого Воскресіння для того, щоб і нас привести до Бога Отця і зробити сьогодні дітьми Авраама по благодаті. Будемо ж і ми в ці пасхальні дні і в усі дні нашого життя берегти пам’ять про це, щоб в останній день в невимовній радості побачити Воскреслого Христа і стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Після закінчення Літургії митрополит Павел очолив хресний хід навколо Успенського собору, подякував владиці Пантелеімону і братії, що співслужили, за молитви, закликав на всіх Боже благословення, а також запросив усіх на вечірнє богослужіння в цей день, яке очолить Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Фото Юрія Томанюка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Великдень

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: