Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

11.03.2017

Богослужіння батьківської заупокійної суботи очолив митрополит Павел

В першу заупокійну батьківську суботу Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Климент, братія монастиря в священному сані.

Напередодні ввечері в тому ж храмі єпископ Климент очолив парастас. У вівтарі під час богослужіння молився архієпископ Пантелеімон.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, сказавши про велику важливість молитви Церкви за спочилих, закликавши всіх тих, хто молиться «…постаратися жити у вірі та благочесті». Владика застеріг від імітації духовних пошуків: «Ми часто шукаємо знамень, допомоги старців і духівників, але самі для власного спасіння нічого не робимо. Євангеліє, яке Господь дав нам для нашого спасіння — найкращі ліки, щоб успадкувати життя вічне. Господь допомагає нам спастися, але чи хочемо по-справжньому цього ми? Людина часто нарікає на скорботи, які їй надсилаються, але потрібно подивитися на своє життя, озирнутися і зрозуміти, що все це дається нам за власне небогоугодне життя і небажання спастися.
Тому сьогодні подякуймо Всещедрому Богу, Який дає нам можливість молитися в храмі, дає нам віру, Який Своїм життям показує нам приклад спасіння. Возлюбимо і подякуємо Йому і за тих святих людей, які своїми ділами явили нам приклад життя християнина, а разом з тим помолимося за упокій тих, що подвизалися у вірі та благочесті, щоб всі разом ми досягли тихої пристані Царства Небесного».

На великому вході Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив ієрейську хіротонію насельника обителі ієродиякона Мойсея.

Після закінчення Літургії соборним чином була звершена панахида.

Фото Юрія Томанюка 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида хіротонія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: