Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.01.2017

Неділя 29-я після П’ятидесятниці, святих отців

В останній недільний день перед світлим великим святом Різдва Господа і Бога нашого Ісуса Христа звершується пам’ять святих отців — сродників Спасителя по плоті.

Також на цей святковий день припадає пам’ять прп. Іллі Муромця, Печерського, а за цивільним календарем — Новий рік.

Напередодні всенічне бдіння (а в сам день — Божественну Літургію) в храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських звершив Блаженніший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України. Його Блаженству співслужили митрополити Вишгородський і Чорнобильський Павел, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Бориспільський і Броварський Антоній, керуючий справами УПЦ і ректор КДАіС; архієпископи Бучанський Пантелеімон і Макарівський Іларій, братія і гості обителі в священному сані.

Після Євангельського читання Предстоятель УПЦ нагадав родовід Ісуса Христа по плоті. У переліку імен праотців праведного Іосифа, обручника Пресвятої Діви, згадуються не тільки святі мужі, а й жінки. Однак не всі з названих були взірцем для наслідування. Деякі з них не відрізнялися святістю і навіть не вклонялися Єдиному Богу, будучи язичниками.

За словами Блаженнішого Митрополита: «Господь прийшов на землю спасти всіх — хто жив праведно і тих, хто помилявся, грішив, падав. Серед праотців Христа по плоті згадуються не тільки праведні для того, щоб нас втішити, і ми підбадьорилися, незважаючи на наші немочі».

Ми теж можемо спастися, тому що Христос прийшов і для тих, хто грішить. Тільки нам потрібно покаяння, щоб ми просили у Бога милості і спасіння.

На завершення Митрополит Онуфрій побажав, щоб «…молитвами святих отців, що згадуються нині, які перебували в родоводу Христа Спасителя, нехай Господь і нам допомагає жити свято і непорочно. А якщо згрішимо, то не забувати, що “Христос Ісус прийшов у світ спасти грішних” (1 Тим. 1:15)».

На великому вході була звершена священницька хіротонія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель хіротонія Різдво Христово

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: