Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

18.08.2019

«Житейське море не можна пройти без Бога»

001У дев’ятий недільний день після свята Святої Трійці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Священноархімандрит обителі, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері Блаженніший Владика звершив всенічне бдіння в Успенському соборі Лаври. Його Блаженству співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Сан-Франциський і Західно-Американський Веніамін (Православна Церква в Америці), архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, братія і гості Лаври у священному сані.

У сам недільний день Первосвятитель очолив Божественну Літургію в тому ж храмі у співслужінні Намісника Лаври митрополита Павла, преосвященних архіпастирів і духовенства. Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому розповів про зміст того євангельського зачала, яке пропонувалося Церквою для прочитання і в якому говорилося про ходіння Спасителя по воді, після чого продовжив: «У цій історії Спаситель показує силу Свого Божества, тому що тільки Богу дано ходити по воді як по суші. Людині не дано цього. Так само як людині не дано самій пройти всі життєві труднощі.

Житейське море не можна пройти без Бога. Господь іде по цьому морю як по суші, потрібно просто триматися Бога, і линути до Бога і йти разом з Ним. Коли людина відволікає свою увагу від Бога, вона починає дивитися на тварь, і від цього з’являється омана, гординя, людина починає сподіватися на себе. А супутницею гордині є страх. Тоді людина починає тонути, і цим Господь показує, що людина не своєю силою йшла, але Господь вів її по водах житейського моря.

Тому, дорогі браття і сестри, в своєму житті ми повинні навчитися триматися Бога і Його Святої Церкви, триматися істинної Церкви, і якщо у нас є проблеми, то ми не повинні бути ними повністю поглинені, але дивитися на Бога і просити, щоб Господь допоміг нам. І Господь обов’язково візьме нашу руку, підтримає нас, зміцнить і допоможе.

Нехай Господь допомагає нам триматися Святої Церкви, яку Він стяжав Своєю Кров’ю, яку Він оживотворив Духом Святим, в якій Господь Сам перебуває постійно, і допоможе долати всі труднощі нашого земного життя, щоб досягти вічного блаженства на небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за Літургією Первосвятитель звершив священицьку та дияконську хіротонії.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій подякував архіпастирям і духовенству, які співслужили, за молитви, причасників привітав з прийняттям Тіла і Крові Христових і призвав на паству Боже благословення.

Нагадуємо, що завтра — в двонадесяте свято Преображення Господнього богослужіння в нашій святій обителі очолить Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Початок всенічного бдіння в Успенському соборі сьогодні о 17:00, Божественної Літургії 19 серпня — о 8:30. Після закінчення Літургії буде звершуватися освячення плодів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: