Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.11.2021

Неділя 21-ша після П’ятидесятниці

001Богослужіння 21-го недільного дня після великого свята П’ятидесятниці очолив у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні свята під час всенічного бдіння Його Блаженству співслужили Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Після читання Євангелія в недільний день Предстоятель УПЦ звернувся до віруючих з архіпастирським словом, пояснивши євангельську подію зцілення Господом Іісусом Христом гадаринського біснуватого.

«Занепалі духи є і сьогодні, – нагадав Митрополит Онуфрій. – Ми їх не бачимо тілесними очима, але душа часто відчуває їхню присутність. Вони огидні, холодні, похмурі та неприємні.

Іноді люди вважають, що демони мають владу над людьми, але прочитане сьогодні за богослужінням Євангеліє каже нам, що це не так. Не те, що над людиною, вони навіть над тваринами не мають влади. Вони роблять рівно стільки, скільки їм Господь дозволяє. Тому не треба їх боятися, тому що вони нічого не зроблять поганого людині, якщо Бог не допустить цього.

Також прочитане Євангеліє вчить нас, що ми повинні упокорюватися і відвертатися від гордині. Треба пам’ятати, що ми настільки сильні, наскільки Бог дає сили. Це не наша заслуга, а Божа. Дари, які дає нам Бог, змушують нас упокорюватися, а не гордитися. Якщо ми будемо любити Бога найбільше і намагатися жити за Божими заповідями, то благословення Господнє буде над нами, і ніяка темна сила не зашкодить нам, і ми будемо йти шляхом, що веде до вічного життя на Небі в Христі Іісусі Господі нашому!»

Ранню Божественну Літургію у Хрестовоздвиженському храмі звершив Намісник Києво-Печерської Лаври.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав усіх, хто зібрався цього дня в храмі, з недільным днем, а також з днем пам’яті святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана, яких нині вшановують, після чого прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: