Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.09.2017

Ювілейні святкування Кременчуцької єпархії очолив Намісник Лаври

 

002У зв’язку зі святкуванням 10-річчя утворення Кременчуцької єпархії Української Православної Церкви та з нагоди 40-річчя архієпископа Кременчуцького і Лубенського Миколая Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Свято-Успенському кафедральному соборі міста Кременчука.

Владиці Павлу співслужили: митрополит Криворізький і Нікопольський Єфрем, керуючий Кременчуцькою єпархією архієпископ Кременчуцький і Лубенський Миколай, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, вікарій Полтавської єпархії єпископ Новосанжарський Веніамін, а також численне духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому сказав, що «…гріх позбавив перших людей благодаті, але не позбавив нас всіх можливості спілкування з Богом! Господь Своїми стражданнями, Хресною смертю і Воскресінням зруйнував сили пекла. І зараз вибір тільки за нами: або стати спадкоємцями Царства Небесного, або рабами вічних мук. Господь відкрив нам таємницю вічного блаженного життя, вказав царствений шлях і ніколи не ховався від людей, Йому корилося море, Йому корилися вітри, Йому корилася смерть, Йому корилися хвороби. Єдиним творчим словом Він руйнує всякі диявольські підступні плани. Нам варто лише повірити, прийняти Господа, слідувати за Ним і зараз, не зупиняючись на цьому шляху, який веде нас усіх до спасіння.

Апостоли нас заради проповідували Воскреслого Христа, щоб ми, ті, що живемо через стільки століть, мали можливість бути свідками тієї проповіді, яку вони провіщали. Вони закликали нас до миру, адже Церква не може закликати до вбивства, вони закликали до молитви один за одного, потерпіти один одного, як Христос перетерпів страждання за весь людський рід. У наші дні багато людей втратили віру, відчули вседозволеність, але всі ми знаємо, що цей шлях веде до смерті. Якщо ми не молимося Христу, Який з’явився в образі людини, якщо ми не шануємо батьків, якщо не любимо свого ближнього, то ми вже тут на землі будемо зазнавати якісь позбавлення, адже тільки за дотримання однієї заповіді про шанування батьків Господь обіцяє людині благость і довголіття під час земного життя.

Зараз ми маємо всі блага тимчасові для того, щоб досягти вічного! І сьогодні подякуємо Всещедрому Богу, прославляючи Його мучеників і угодників, і попросимо, щоб молитвами Богородиці Він укріпив всіх нас на життєвому шляху, сподобив нас бачити Його невечірнє світло, не втратити віру, залишитися вірними Святій Соборній і Апостольській Церкві, в якій тільки наше ствердження, наша радість і вічне блаженне життя в нескінченні віки!»

Після закінчення богослужіння митрополит Павел передав керуючому Кременчуцькою єпархією архієпископу Миколаю привітання і благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, сердечно привітав ювіляра з днем народження, побажавши йому доброго здоров’я, довголіття і невичерпної допомоги у всіх його справах і починаннях. «Ми радіємо, що в цей будній день зібралося стільки людей в цьому храмі, — сказав владика Намісник, — щоб привітати свого архіпастиря і подарувати Вам свою молитву, подарувати Вам радість». Звернувся владика і до представників міської влади, що також були присутні на урочистому богослужінні: «Пройде час, але все те, що ви зробите для Церкви, залишиться у віках, і ваші добрі справи ніколи не будуть забуті. Побудуєте храм, поставите поклінний хрест, побудуєте невелику каплицю — до них завжди будуть прагнути людські серця, і ваші імена як благодійників, тих, хто прикрашає храми, жертводавців, завжди будуть пам’ятати. Нехай і пройдуть роки, але ці ваші справи будуть свідчити про вашу духовну любов до Бога, до народу, до нашої благословенної землі». У слові-відповіді владика Миколай подякував усім архіпастирям і священикам за молитви, а на завершення хор проспівав всім, хто молився сьогодні в Свято-Успенському соборі міста Кременчука, многоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: