Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

06.12.2022

Владика Павел вшанував пам’ять блгв. вел. кн. Олександра

006-8У день пам’яті благовірного великого князя Київського Олександра Невського (у схимі Олексія) митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у лаврському храмі прп. Агапіта Печерського. Наміснику Києво-Печерської обителі співслужили братія монастиря на чолі з блюстителем Дальніх печер архімандритом Даміаном.

Після читання Євангелія Намісник Лаври розповів про ратні та духовні подвиги святого князя Олександра Невського, а також про чудеса, які він звершує після відходу до Господа.

«Якщо ми маємо глибоку віру в Бога і милосердя до ближнього, то Господь допоможе нам у будь-який час, дорогі браття та сестри, — продолжив митрополит Павел. — Не кількістю військ чи зброї, але Своєю милістю Він розорить полки чужих і зміцнить Своє стадо. Але якщо люди грішать і не каються, приносять біди один одному і не мають милосердя, то вони не можуть вмістити спасительної благодаті Божої.

Сьогодні ми звертаємо свої погляди до Неба і просимо, щоб Господь захистив нашу Батьківщину, зберіг нас у Церкві Своїй. По молитвах святого благовірного князя Олександра Невського нехай допоможе нам Господь пройти земне поприще і залишитися вірним Йому, щоб згодом увійти в тиху пристань Царства Небесного!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Після закінчення богослужіння владика Намісник подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав іменинників, які носять ім’я святого князя Олександра, з днем небесного покровителя і прикликав на всіх віруючих Боже благословення.


Благовірний князь Олександр Невський народився і жив у ХІІІ столітті, був Новгородським князем, великим князем Київським, а згодом – Володимирським. Святий князь прославився як ревний захисник Православної віри від посягань інославних, а також як захисник Київської Русі від монголо-татарської навали.

В одну зі своїх поїздок до Орди святий князь Олександр захворів і, прийнявши схиму з ім’ям Олексій, помер у цей день в 1263 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: