Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

09.11.2020

В Лаврі звершені урочистості Актового дня КДАіС

001В день, коли звершується пам’ять преподобного Нестора Літописця Печерського, Київські духовні школи, що діють в стінах Києво-Печерської Лаври, традиційно молитовно відзначають своє головне свято.

Небесний покровитель КДАіС преподобний Нестор Літописець протягом століть відомий завдяки своїм святості і вченості далеко за межами Лаври.

Своїм духовним помічником його вважають не тільки насельники, викладачі та учні в Лаврі, а й історики, журналісти, всі, хто так чи інакше в роботі пов’язаний з інформацією. Ця найважливіша сфера людської діяльності вимагає особливої ерудованості, об’єктивності та неупередженості, якими володів повною мірою преподобний.

Урочисті богослужіння на честь Актового дня КДАіС були звершені в Успенському соборі Лаври. Під час Божественної Літургії Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел разом з сонмом архієреїв, духовенства Лаври і духовних шкіл співслужили Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

На малому вході Блаженніший Владика удостоїв викладачів і учнів духовних шкіл богослужбових нагород.

Під час Літургії були звершені дияконська і ієрейська хіротонії.

Після закінчення богослужіння у Великій церкві був проведений урочистий акт Київських духовних шкіл, в якому також взяв участь владика Павел.

Виступаючи з вітальним словом, Предстоятель УПЦ привітав усіх, хто був присутній на святковій події, з днем пам’яті преподобного Нестора Літописця. Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври пояснив важливість поєднання мирських знань з духовним зростанням: «Людина повинна розумно поєднувати знання з духовністю. Преподобний Нестор був монахом строгого життя і подвизався добрим подвигом. Використовуючи мирські знання, він склав прекрасні творіння, які відображають історію, наповнену духовним змістом. Людина, що володіє духовністю, може використовувати мирські знання, щоб підсилити і підкреслити красу духовного світу і доброчесного житія».

На завершення Блаженніший митрополит Онуфрій побажав усім присутнім, щоб «кожен в свою міру наслідував преподобного Нестора і, вивчаючи науки в Київських духовних школах, проводив добре християнське житіє. Тоді отримані знання будуть для нас корисним доповненням, яке допомагає краще розкрити себе і донести людям істини Божественної правди. Нехай за молитвами прп. Нестора Господь благословить і береже всіх нас!»

Ректор КДАіС єпископ Білогородський Сильвестр подякував Митрополиту Онуфрію за привітання і адресував слова подяки всім архіпастирям і священикам, які розділили радість торжества з Київськими духовними школами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель КДАіС прп.Нестор

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: