Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.09.2016

У перший день навчального року Предстоятель УПЦ очолив богослужіння в Лаврі


Києво-Печерський монастир з перших століть свого існування був зосередженням релігійної культури і просвітницької діяльності завдяки тому, що насельники обителі сприяли духовному і інтелектуальному розвитку своїх співвітчизників.

Преподобний Нестор Літописець, який поклав основу розвитку вітчизняної історичної науки — один з найвідоміших учених монахів як в історії монастиря, так і в історії Церкви. Великий святий, який об’єднав своїм життям подвиг чернечого діяння, наукові дослідження і творчі труди, є небесним покровителем і прикладом для наслідування викладачів і студентів КДАіС.

До преподобного в перший день перед початком навчального року звернені сугубі молитви учителів та учнів Київських духовних шкіл, що знаходяться на території всесвітньо відомої Лаври.

У Великій церкві в цей день була звершена Божественна Літургія Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Після звершення богослужінь молільники попрямували до Хрестовоздвиженського храму Лаври, куди були перенесені мощі прп. Нестора з Ближніх печер, і був відслужений молебень, який очолив предстоятель Української Православної Церкви в співслужінні ректора КДАіС митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, архієпископа Ніжинського і Прилуцького Іренея, єпископів Боярського Феодосія і Ірпінського Климента, а також викладачів, студентів і співробітників КДАіС.

Владика Онуфрій звернувся до віруючих з архіпастирським словом, в якому наголосив, що «не знаючи правильно Христа, неможливо до Нього наблизитися». Блаженніший Митрополит побажав усім пізнати істину, викладачам — терпіння, а студентам — старання і знайти свій шлях до істини.

По завершені молебню Предстоятель дав усім благословення та окропив святою водою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель КДАіС прп.Нестор

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: