Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Оголошення

17.06.2021

У п’ятницю та суботу перед святом Трійці в Лаврі звершать заупокійні богослужіння

Церквою спрадавна встановлено в Троїцьку батьківську суботу звершувати поминання всіх від віку спочилих благочестивих праотців, отців, братів і сестер наших. Це пов’язано з тим, що в День П’ятидесятниці закарбувалось викуплення світу освячувальною силою Животворящого Пресвятого Духа, яка благодатно і спасительно простирається як на нас, живих, так і на померлих.

18 червня в 16.30 в Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври буде звершено заупокійне вечірнє богослужіння.

У Троїцьку батьківську суботу, 19 червня, у всіх храмах Лаври після закінчення Божественної Літургії будуть звершуватися панахиди.

Щоб правильно пом’янути спочилих, потрібно прийти в храм до початку служби і подати записку за упокій. У кого немає можливості відвідати церкву в цей день, записку можна подати дистанційно через сайт. Якщо подається на проскомідію (Безкровну Жертву), то за спочилих, чиї імена вказані в записках, під час Божественної Літургії священиком з просфори виймається частинка і з молитвою про прощення гріхів омивається в Крові Христовій.

Дуже добре подати посильну милостиню бідним. Можна пожертвувати на помин душі будь-які приношення (для цього в храмах існують особливі панахидні столики). На панахиду не можна приносити м’ясну їжу і спиртне (крім церковного вина – кагору). Свічки з молитвою за упокій ставлять на канун – особливий\ підсвічник у вигляді прямокутного столика з розп’яттям.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: