Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

28.08.2023

«У Матері Божій поєдналися смерть із життям»

DSC09652ВУ велике двунадесяте свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке ще називають «Богородичною Пасхою», Свята Церква закликає своїх чад словами стихири: «Прийдіть, всемирне успіння Всенепорочної Богородиці відсвяткуємо!»

Соборні богослужіння головного престольного свята Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері в храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського було звершено всенічне бдіння зі святковою літією. Перед початком богослужіння Предстоятель Української Православної Церкви очолив читання Акафіста Успінню Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

Під час вечірнього богослужіння Первосвятителю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Васильківський Іоасаф, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Особливістю братської всенічної, яка звершувалася в цей же час у Хрестовоздвиженському храмі, є звершення Чину погребіння плащаниці. На початку полієлея плащаниця Богоматері була урочисто винесена священнослужителями з вівтаря і покладена посеред храму на уготований надгробок. Після особливих піснеспівів на священне преставлення Пресвятої Богородиці було звершено чинопослідування Акафіста Успінню Пресвятої Богородиці, яке закінчилося колінопреклонним молитовним зверненням до Її заступництва.

У сам день свята під час соборної Літургії після читання Євангелія Предстоятель УПЦ звернувся до численних прочан із первосвятительським словом, нагадавши давнє церковне Передання про Успіння Пресвятої Діви Марії. «У Матері Божій поєдналися смерть із життям, — продовжив Митрополит Онуфрій. — І життя перемогло смерть. Тому смерть для Пресвятої Богородиці стала сном, успінням. Ми молимося, щоб Вона і нашу смерть перетворила на сон. Для цього треба, щоб наше життя хоч трохи було схоже на житіє Пресвятої Діви Марії треба жити в смиренні, лагідності, мовчазності, добротворенні. По молитвам Божої Матері нехай допоможе Господь і нам гідно проводити своє життя, щоб бути причасниками вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та визволення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні домівки.

Після закінчення богослужіння Блаженніший Владика Онуфрій привітав архієреїв, братію, які співслужили, і всіх вірян із престольним святом обителі, причасників — із прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель братське богослужіння великі свята

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: