Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

14.04.2017

У Лаврі звершено богослужіння з виносом і похованням Плащаниці Спасителя

006У Велику П’ятницю, коли згадується найтрагічніший день історії людства, в стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври були звершені богослужіння з виносом і похованням Плащаниці.

За традицією о 14.00 велику вечірню з винесенням Плащаниці в Успенському соборі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії обителі в священному сані.

Після винесення Плащаниці Намісник обителі звернувся до пастви з проповіддю, в якій закликав кожного, хто стоїть перед Плащаницею Спасителя, відповісти самому собі на питання, Ким Ісус Христос є для цієї людини. Відповідь можна знайти в Святому Євангелії. За Своїм правдивим словом Господь є «…дорога, і правда, і життя» (Ин. 14:6).

«Тому навіть в ці скорботні дні ми повинні радіти тому, що є християнами і належимо до Святої Православної Церкви. Сьогодні ми благаємо Його довготерпіння, славимо Його страждання і просимо Його милосердя помилувати нас по Своїй милості, дати нам світлий розум і сподобитися вічної радості блаженного життя в Царстві Небесному», — завершив Намісник Лаври.

В той же день ввечері утреню з похованням Плащаниці в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Макарівський Іларій, єпископ Ірпінський Климент, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Після співу великого славослів’я був звершений хресний хід з Плащаницею навколо Великої церкви.

Відповідно до лаврського звичаю братська утреня з похованням Плащаниці звершиться в ніч з п’ятниці на суботу. Богослужіння і хресний хід на братській службі очолить благочинний Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній.

Фото ієромонаха Симона (Новікова)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Предстоятель братське богослужіння

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: