Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

19.04.2021

У день свого народження і річницю архієрейської хіротонії митрополит Павел звершив Літургію

 

001Святкуючи своє шістдесятиліття і двадцять четверту річницю архієрейської хіротонії, Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Літургію Передосвячених Дарів в Успенському соборі обителі.

Його Високопреосвященству співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бишівський Кирил, братія і гості монастиря в священному сані. За богослужінням також молилася ігуменя Зимненського ставропігійного монастиря матушка Стефана.

Під час Літургії проголошувалися подячні молитви з проханням многоліття Наміснику Лаври з братією, а також єктенія за упокій батька владики Павла пріснопам’ятного Димитрія і всіх в міжусобній брані і від згубної пошесті померлих православних християн.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував за спільні молитви архієреям, що співслужили, братії і всім, хто прийшов в цей день до храму. Особливі слова вдячності були висловлені на адресу Предстоятелів Української Православної Церкви: Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, який зараз керує УПЦ, а також пріснопам’ятному Митрополиту Володимиру, з благословення якого митрополит Павел став Намісником Лаври. «Ми молитовно відзначаємо день народження, – продовжив владика Павел, – бо Господь привів нас з небуття до буття, дав нам можливість бути спадкоємцями вічної радості. Потрібно завжди дякувати Богу за дарування життя, наділення Свого образу, а також обітування життя вічного. Нехай береже всіх Господь в доброму здоров’ї на благо Святої Церкви!»

Від імені преосвященного собору ієрархів Української Православної Церкви зі словами привітань з днем народження та річницею архієрейської хіротонії звернувся до ювіляра глава синодального інформаційно-просвітницького відділу владика Климент: «Працями Намісника Печерської обителі Господь влаштував великі справи в цьому святому місці. За Вас, Високопреосвященний Владико, невпинно підносяться молитви, щоб многії і благії роки були даровані для гідного і праведного правління Святою Печерською Лаврою во спасіння народу Божого».

На завершення від імені духовного собору і всієї братії, а також парафіян Києво-Печерського монастиря митрополита Павла привітав казначей обителі архімандрит Нестор: «Дорогий Владико, синівські просимо прийняти наші вітання з днем народження і з річницею архієрейської хіротонії. Братія Лаври щодня молиться про Вас і про тих людей, які дали Вам життя і які Вас виховали. Ваші батьки виховали Вас не тільки для себе, а також на радість і втіху Церкви Христової як апостола нашого часу. Ваше життя цілком присвячена Богу, Церкві і людям. Ви є надихаючим прикладом і для архієреїв, і для пастирів, і для ченців, і для мирських людей.

Весь час на послуху Намісника Святої Києво-Печерської обителі було ознаменовано відродженням всіх сфер життєдіяльності монастиря. Про це свідчать плоди Ваших праць і Ваших молитов. Вашими стараннями і Вашим піклуванням в цю обитель щодня може притікати незліченна кількість паломників, молитовників, які шукають Бога і приходять сюди, щоб зігріти своє серце благодатним вогнем істинної віри Христової!

Бажаємо Вам, Владико, благодатного зміцнення сил душевних і тілесних, всесильної допомоги Божої та успіхів у Ваших подальших трудах во славу Божу на многая і благая літа!»

На завершення урочистостей всьому архиєрейському собору з паствою було проспівано многоліття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник вітання річниця

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: