Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

16.03.2019

Субота св. вмч. Феодора Тирона

003У суботу святого великомученика Феодора Тирона, спомин чуда якого встановлено звершувати в шостий день першої седмиці Великого посту, Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. За богослужінням владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія обителі в священному сані.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян і паломників з проповіддю, в якій розповів про подію в історії християнської Церкви при нечестивому імператорі Юліані Відступнику в середині четвертого століття після Різдва Христового.

«Бажаючи вчинити наругу над християнами, — сказав владика Намісник, — був відданий наказ градоначальнику Константинополя окропляти в перший тиждень Великого посту на ринках усі їстівні припаси ідоложертовною кров’ю. Але заступництвом святого Феодора християни уникли гріха. Тому щороку в цей день ми згадуємо його велике чудо, завдяки якому християни змогли зберегти себе в чистоті. Ми ж зараз покликані наслідувати їх в цьому і, звертаючи свої погляди до святого мученика Феодора Тирона, будемо просити його, щоб за його молитвами Господь укріпив нас в молитві і пості. Давайте ж, дорогі брати і сестри, в ці дні Святого і Великого посту віддамо всі свої думки і погляди Господу, щоб Він зберіг нас в мирі, радості, душевному спокої, щоб нам у встановлений час стати спадкоємцями вічних благ у Царстві Небесному!»

Під час богослужіння була вознесена молитва за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел прочитав подячні молитви після Причастя Животворящих Христових Таїн, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн, всіх тих, хто носить ім’я на честь святого великомученика Феодора Тирона, — з днем небесного покровителя і призвав на тих, хто молився в цей день в храмі, Боже благословення. Також владика Павел нагадав, що в перший недільний день Великого посту, в Неділю Торжества Православ’я, після закінчення пізньої Божественної Літургії буде звершено хресний хід до Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: