Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

13.06.2022

«Спаси, Утішитель, вірно оспівуючих боголіпне пришестя Твоє»

001-3Перший день після Дня П’ятидесятниці присвячений особливому святу на честь Третьої Іпостасі Святої Трійці — “Самодіючого чесного і Божественного Духа, від Трійці Пребожественної Єдиного”.

На честь свята братські богослужіння було звершено у соборах Верхньої Лаври.

Напередодні ввечері у Великій церкві перед утренею було прочитано повечір’я з особливим Каноном Святому Духу.

В сам день свята Літургію у Трапезному храмі Лаври очолив благочинний Києво-Печерської обителі архімандрит Іларіон у співслужінні духовенства монастиря.

Також у цей день Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію у храмі святої великомучениці Варвари, що знаходиться на території Київської обласної клінічної лікарні.

Під час Літургії митрополиту Павлу співслужили: духовник Києво-Печерської Лаври архімандрит Антоній, настоятель храму протоієрей Василій Озимчук та місцеве духовенство.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про подію Зішестя Святого Духа на апостолів у День П’ятидесятниці.

«Сьогодні, дорогі брати і сестри, благодать Святого Духа нас зібрала на соборну молитву, щоб ми почули через Святе Євангеліє слова Самого Господа, звернені до нас, — продовжив Намісник Лаври. — З дня Зішестя Святого Духа на Церкву апостольська проповідь поширюється по всій землі. Божественна істина, яку зберігає Церква Христова, до цього дня просвічує і наставляє кожну людину на життєвому шляху.

Сьогодні ми особливо просимо, щоб Святий Дух прийшов і вселився в нас, щоб Він очистив нас від усякої скверни. Нехай направить нас Господь на всяку істину, не дасть потрапити в руки диявола, але збереже від всякого зла у Святій Апостольській Церкві, щоб ми всі досягли тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви про дарування миру і тиші в землі нашій українській та позбавлення від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих в себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

Під час Літургії була звершена священицька хіротонія.

Після закінчення владика Павел подякував настоятелю храму протоієрею Василію та братії, що співслужили за молитви, привітав причасників з прийняттям Тіла і Крові Христових, усіх, хто молився за богослужінням, — зі святом Святої Трійці та з Днем Святого Духа, після чого прикликав Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Київ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: