Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Статті

19.02.2020

Про поминання спочилих

lavra.ua

Особливе місце в богослужбовій практиці Православної Церкви займає поминання спочилих. Виражається це як в проханнях, які щодня виголошуються за богослужінням в монастирях і храмах, так і в сугубих молитвах за тих, хто вже відійшов до Господа. Також є кілька субот на рік, коли Церква посилено молиться за померлих. Напередодні Великого посту встановлена м’ясопусна поминальна субота, а у дні Великого і спасительного посту Свята Церква встановила для поминання спочилих православних християн три заупокійні поминальні суботи.

Все літургійне життя Церкви пронизане пам’яттю про годину смертну. Як часто ми чуємо під час звершення церковної служби слова: «християнської кончини життя нашого у Господа просим», «доброго одвіту на страшнім судищі Христовім просим», «осталий час життя нашого в мирі й покаянні скінчити у Господа просим».

Церква завжди утверджувала важливість загальноцерковної молитви за спочилих, адже змінити загробну участь людини може тільки сугуба молитва Церкви за неї, тільки гаряча молитва ще живих родичів і близьких людей за небіжчика. Святитель Іоанн Златоуст говорить так: «Недаремно узаконено апостолами творити перед Страшними Таїнами поминання померлих: вони знали, що велика буває від цього користь для спочилих, велике благодіяння».

Уже з перших століть християнства заупокійні молитви були нормою життя Церкви, кожен з її членів молився не тільки за живих, а й за тих, хто вже відійшов до Господа. На жаль, в наш час є багато нових релігійних течій, члени яких, називаючи себе християнами, відкидають цей благочестивий звичай Древньої Церкви, збережений і до наших днів в Православ’ї. Вони, свідомо заперечуючи молитву за спочилих, «викривають» православних і в тому, що ті роздають приношення в пам’ять про померлих. Але кожен з нас повинен розуміти, як насправді важлива для тих, хто відійшов у інший світ, молитва і милостиня за упокоєння душі.

І дуже важливо в дні грядущого поста для кожного з нас не тільки принести гідний плід покаяння, не тільки постаратися викорінити з себе пристрасті і пороки, не тільки примиритися з усіма, з ким ми з тої або іншої причині перебували або ще перебуваємо в сварці, але і ревно помолитися за тих, кому ці молитви особливо потрібні. Завжди будемо просити Господа, щоб Він прийняв наші молитви і упокоїв наших покійних родичів і всіх від віку спочилих православних християн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: