Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Духовна скарбниця

13.04.2024

Три вороги

прп. Іосиф Ісихаст

Три вороги воюють із людським родом: біси, наше власне єство і звичка. Поза цим іншої війни не існує.

Так от, якщо видалиш біса, який мучить усе людство, тоді ми всі будемо добрими. Ось кому ти маєш приписати несправедливість, його ненавидіти, його засуджувати і до кінця мати його ворогом.

Інший ворог, як ми сказали, – це єство, яке, щойно людина пізнає світ, чинить опір закону духу і вимагає всього, що на погибель душі. Ось і інший ворог, який гідний ненависті до кінця твоїх днів. Його ти повинен судити і засуджувати.

Є в нас до того ж і третій ворог – звичка, яка, оскільки ми звикаємо чинити всілякого виду зло, стає для нас навичкою, посідає місце другої натури і містить гріх як закон. І в такий самий спосіб вимагає рівної боротьби, щоби прийняли ми божественну переміну і визволення. Отже, ось і третій ворог, який гідний досконалої ненависті.

Якщо хочеш, щоб твій ближній у всьому був добрим, як це тобі подобається, відокрем від нього цих трьох ворогів благодаттю, якою володієш. Ось що таке справедливість, якщо хочеш її віднайти, – звершуй молитву Богу, щоб Він його позбавив від цих ворогів. І тоді буде у вас згода.

Якщо ж ти захочеш по-іншому знайти справедливість, то будеш завжди неправий і, як наслідок, благодать буде змушена йти-приходити, доки не знайде спочинку в твоїй душі. Бо людина має право стільки благодаті мати в собі, наскільки з вдячністю терпить спокусу, наскільки вона покірно несе тягар ближнього.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: