Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

22.04.2022

«Прийдіть, усі звеличаймо за нас Розп’ятого»

001У п’ятницю Страсної седмиці у всій Православній Церкві читаються Євангелія, присвячені стражданням Господа Іісуса Христа, які Він добровільно претерпів заради нашого спасіння.

Напередодні увечері утреню Великого П’ятка у храмі прп. Агапіта Печерського очолив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Читання Дванадцяти Страсних Євангелій з Предстоятелем Української Православної Церкви звершили Намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, епископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості обителі у священному сані.

У саму Велику П’ятницю згідно з богослужбовим Уставом Православної Церкви не звершується Божественна Літургія, а на царських часах читаються паремії, апостольські та євангельські зачала, присвячені прообразам або подіям страждань та погребіння Спасителя.

Чинопослідування дев’ятого часу звершив владика Павел в тому ж храмі, після чого була звершена вечірня з Чином виносу Плащаниці.

Під час богослужіння Предстоятель УПЦ звернувся до пастви з архіпастирським словом.

«Ми, дорогі браття і сестри, досягли Великої П’ятниці, в якій Свята Церква згадує найтрагічніші події спокутного подвигу Сина Божого, Який заради нашого спасіння став Сином людським, — сказав Митрополит Онуфрій. — Син Божий “…умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної” (Фил. 2:7-8).

Проти Спасителя повстав стовп злоби, що був рівносильний людському гріху. Він пригнічував людські серця та з’їдав їх. Тільки небагато людей залишилися невразливими до цієї злоби: святі апостоли, Жінки Мироносиці, Іосиф з Никодимом та інші праведники, які наповнили свої серця любов’ю до Бога. Вона зробила їх непереможними.

Ми згадуємо сьогодні цих духовних героїв і з благоговінням вшановуємо їхній подвиг, який вони звершили, показавши крайню вірність і мужність. Ця історія вчить нас, що людина, котра сповнена любові до Бога, залишається вірною Йому, навіть коли всі відвертаються від Нього. Така людина ніколи не зрадить ні Бога, ні ближнього, ні свій народ та землю.

Будемо наповнювати своє серце цією любов’ю, вона втішить нас і зробить сильними, щоб претерпіти все земне і досягти Царства Небесного у Христі Іісусі Господі нашому!»

Нагадуємо, що сьогодні о 14:00 також буде звершена велика вечірня з виносом Плащаниці у Хрестовоздвиженському храмі (див. трансляцію).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: