Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.10.2018

«Преподобний отче Сергіє, ти лікар душ і тілес представ …»

003У день пам’яті одного з найбільш шанованих святих Православної Церкви преподобного Сергія, ігумена Радонезького Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у співслужінні братії і гостей обителі очолив Божественну Літургію в лаврському храмі на честь преподобного Сергія Радонезького.

Напередодні ввечері владика Намісник звершив всенічне бдіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до парафіян Лаври зі словом проповіді, розповівши про життєвий шлях, подвиги преподобного Сергія Радонезького, а також про ті чудеса, які відбувалися і відбуваються за його молитвами з кожною віруючою людиною.

«Преподобний послав двох своїх воїнів, щоб принести мир, — продовжив владика Павел, — преподобний сам ходив до князів, щоб не було міжусобних негараздів і не було ніякої брані, преподобний сам своїм прикладом утверджував в істині братію, преподобний зціляв і зцілює хворих, відкриває очі і тілесно хворим, і сліпим духовно. Він допомагає всім, хто прибігає до нього, і ніхто не йде непочутим.

Тому, дорогі брати і сестри, всі ми повинні звати на допомогу преподобного Сергія, який дійсно допомагає нам. Я сам навчався в Московській духовній семінарії і бачив, скільки відбувалося і відбувається чудес за його молитвами. Він зібрав цілий божественний полк своїх чад, які і тепер безперестанно моляться за мир у всьому світі. І ми будемо просити, щоб кожного з нас Господь сподобив з гідністю пройти цей життєвий шлях і стати спадкоємцем вічних благ. Але без усвідомлення своєї гріховності, без прощення, без покаяння, без глибокої віри це неможливо. Якщо ми не віримо в Іісуса Христа як Сина Божого, як в Нього увірували святі отці, то все, що відбувається з нами, марне, але якщо ж ми свідчимо цю віру не тільки словом, а й ділом, не коливаємося в різні боки, то це означає, що ми йдемо спасительним шляхом, який веде до тихої пристані Царства Небесного!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував священикам, які співслужили, за молитви, іменинників привітав з днем ангела, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник престольне свято

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: