Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.07.2017

«Преподобний Антоній приніс монашество на Русь»

000У день пам’яті засновника Святої Печерської обителі преподобного Антонія Печерського в стінах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври були звершені урочисті богослужіння.

Напередодні ввечері всенічне бдіння у Великій церкві очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Братська служба в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських почалася з малої вечірні, під час якої був прочитаний Акафіст преподобному Антонію. Потім послідувало всенічне бдіння, яке очолив благочинний обителі архімандрит Антоній. Літію на вечерні в Успенському соборі звершив тезоіменитий митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Свято преподобного Антонія є престольним для нашої святої обителі, так як один з печерних храмів Ближніх печер освячений на честь цього святого і розташовується недалеко від келії подвижника.

Божественну Літургію на площі перед Успенським собором обителі в сам день свята очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій. Його Блаженству співслужили представники Помісних Православних Церков: митрополит Вострський Тимофій (Єрусалимська Православна Церква), митрополит Русенський Наум (Болгарська Православна Церква), митрополит Тамасоський і Орінійський Ісая (Кіпрська Православна Церква), митрополит Китруський, Катерининський і Платамонський Георгій (Елладська Православна Церква), архієпископ Вроцлавський і Щецінський Георгій (Польська Православна Церква); постійні члени Священного Синоду Української Православної Церкви митрополити: Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор (глава Церковного суду УПЦ), Вишгородський і Чорнобильський Павел (Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодального відділу у справах монастирів УПЦ), Луганський і Алчевський Митрофан (глава Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ), Бориспільський і Броварський Антоній (ректор Київських духовних шкіл, керуючий справами УПЦ), сонм архієреїв, братія і численні гості Лаври у священному сані.

Після читання Євангелія Блаженніший Владика звернувся до пастви зі словом проповіді, в якому, нагадавши про сьогоднішнє недільне євангельське читання, сказав: «Ми бачимо, яку силу має людське слово. Слово – це один з найбільших талантів, який Господь подарував людині. Господь дарував нам Свій образ, дарував нам розум, дарував нам силу волі, волю, і дарував нам слово, за допомогою якого ми спілкуємося один з одним. За допомогою слова ми висловлюємо свої почуття, свої бажання, за допомогою слова ми молимося Богу. Слово має велику силу. Якщо це слово наповнене добрим змістом, то воно стає творчою силою, яка піднімає людину духовно, дає їй можливість вдосконалення. Якщо зміст слова гнилий, противний Богу, то це слово руйнує людину. Тому, коли ми спілкуємося, коли ми вживаємо слова, ми повинні стежити за тим, що ми говоримо. Ми не повинні ні проклинати словом, ні хулити Бога, ні говорити поганих слів, тому що все це, ця сила слова руйнує людину. Але коли ми словом благословляємо, коли ми словом висловлюємо свої почуття любові, поваги до ближнього і до Бога, то ці слова зміцнюють і духовно зрощують нас самих. Слово дано людині для того, щоб вона молилася Богу. У молитві приносимо покаяння в своїх гріхах. В молитві ми просимо те, що потрібно нам для нормального земного життя і, особливо, для спадщини вчених благ».

 

Розповів Первосвятитель про житіє і молитовний подвиг нині чествуемого преподобного Антонія Печерського,

«Сьогодні Свята Церква вшановує пам’ять нашого наставника, засновника цієї святої обителі. Прп. Антоній Печерський не тільки заснував Печерський монастир, але став начальником всього руського чернецтва. Він приніс монашество на Русь».

Предстоятель УПЦ закликав усіх «бути обережними зі своїми словами і вживати їх тільки для добра, тільки для благословення, не кажучи поганих слів, тому що кожне таке сказане слово – це те, за що людина вже буде судима перед Богом. Ми повинні, дорогі брати і сестри, згадуючи преподобного Антонія Печерського, нашого молитовника і покровителя цієї святої обителі, хоча б трохи намагатися стати схожими на нього. Ніхто з нас не може один в один бути схожим на нього, але в чомусь ми повинні бути схожими. В першу чергу потрібно пам’ятати, що коли людина, подібно преподобному Антонію, ховає себе від мирської суєти, вона стає більш корисною для суспільства, ніж та, яка постійно показує себе і хвалиться собою. Помолимося преподобному отцю нашому Антонію, щоб він допоміг нам пройти наше земне життя і досягти вічного спасіння на небі!»

Після закінчення Літургії був звершений хресний хід з іконою преподобного Антонія до печер, які носять його ім’я. Біля Антонієвих печер Предстоятель УПЦ очолив молебень, після якого подякував усім архіпастирям, священикам за молитви і закликав на всіх молільників Боже благословення. На завершення було проспівано многоліття всьому освяченому собору і всім присутнім в цей недільний день в Лаврі для молитви, а всі віруючі окроплені святою водою.

Фото ієромонаха Симона (Новікова), Юрія Томанюка 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Успенська площа прп.Антоній Елладська ПЦ

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: