Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

10.02.2018

«Поки ми перебуваємо на цьому земному шляху, ми повинні готувати свою душу до вічності»

В особливий день поминання спочилих — Вселенську батьківську (м’ясопусного) суботу Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії обителі звершив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Особливістю богослужіння заупокійних субот є те, що напередодні ввечері сімнадцята кафізма читається духовенством соборно, а після шостої пісні канону замість традиційної малої єктенії виголошується єктенія заупокійна.

Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до пастви з проповіддю, нагадавши про необхідність постійної сугубої молитви за померлих: «Не можна осягнути того, як відбувається розлучення душі і тіла. Це знає тільки людина, яка готується стати перед Богом і Його судом. Багато людей, піклуючись тільки про земне, і до цього дня не можуть прийняти Христа як Месію, Який прийшов спасти душу людини і тим самим зробити нас спадкоємцями Царства Небесного.

Як же нам підготувати себе до вічності? Православна Церква має майже тисячолітній досвід і закликає кожного, хто народився на цій землі, до Таїнств: до Таїнства Хрещення, через яке ми входимо в Церкву і за нас можуть молитися інші; коли ми грішимо — ми каємося на сповіді, і в Покаянні прощаються нам наші гріхи; якщо ми хворіємо — Господь дарував нам для лікування тілесних недуг Таїнство Єлеопомазання; і, найголовніше, ми маємо можливість з’єднуватися з Христом з Таїнстві Євхаристії. Таким чином ми служимо Богові всім своїм єством. Поки ми перебуваємо на цьому земному шляху, ми повинні готувати свою душу до вічності. І саме участь в Таїнствах і в житті Церкви допомагає нам в цьому приготуванні. Також ми не повинні забувати і про померлих. Найголовніше — це не приношення, яке потім роздається іншим для поминання, але молитва на проскомидії, під час звершення Літургії і на панахиді. Ми завжди повинні пам’ятати наших наставників, єпископів, священиків, всіх наших покійних родичів і молитися за всіх православних християн, щоб і по нашій кончині за нас не забули помолитися наші сродники, і Господь змилувався над нашою душею в день Страшного Суду, привівши до тихої пристані чертогів Отця Небесного!»

Відразу ж після Літургії соборним чином була відслужена панахида, після закінчення якої Намісник Києво-Печерської Лаври подякував владиці Пантелеімону і братії, які співслужили, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Фото Андрій Евенчук, Дмитро Михно

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: