Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

23.01.2022

«Покаяння – це відродження та оновлення людської природи»

012У неділю, яка йде за великим святом Хрещення Господнього, Божественну Літургію в Трапезному соборі звершив Священноархімандрит Києво-Печерської Лаври Блаженніший Митрополит Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, братія та гості обителі у священному сані.

Після читання євангельського зачала Блаженніший Владика пояснив пастві значення Христової проповіді, яка почалася словами: «…покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне» (Мф. 4:17).

У своєму архіпастирському слові Предстоятель сказав: «Цей заклик, дорогі браття та сестри, звернений і сьогодні до кожної людини. Ключем до дверей Раю є доброчесність покаяння. Воно нам дається Богом у цьому земному житті заради немочі нашого тіла, у майбутньому житті його немає.

Покаяння – це відродження та оновлення людської природи. Привчатимемо себе каятися перед Богом постійно. Якщо буде навичка покаяння, то людині легше боротися із собою, проти своїх пристрастей. Вона повинна поступово обмежувати себе в гріхах, починаючи усвідомлювати гіркоту гріха і солодкість благодаті Святого Духа.

Нехай за молитвами Святого Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна навчимося і ми проводити своє життя в покаянні, щоб воно було благополучним і ми сподобилися стати спадкоємцями Царства Небесного в Христі Іісусі Господі нашому!»

Напередодні увечері в цьому ж храмі всенічне бдіння очолив Намісник Києво-Печерської Лаври. У неділю митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі обителі.

Після закінчення богослужіння владика Павел привітав усіх з недільным днем і пам’яттю святих, що нині вшановуються, подякував братії, що співслужили, за молитви, привітав причасників з Причастям і побажав: «Нехай Таїни Христові послужать усім нам в добре здоров’я і спасіння душі». На завершення владика Намісник прикликав на всіх архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: