Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

19.03.2018

Пасія четвертої Неділі Великого посту

002

Увечері недільного дня Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Пасію зі співом Акафісту Страстям Христовим у Великій церкві нашої Святої обителі. За богослужінням владиці Намісникові співслужили братія обителі в священному сані.

Після закінчення Пасії митрополит Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді: «Сьогодні, дорогі браття і сестри, ми пережили разом з апостолом Іоанном Богословом все те, що було уготовано Христу Спасителю, і що Він перетерпів за кожного з нас. І тепер людина має можливість стати не тільки свідком, а й учасником цих подій і визначити для себе, де вона знаходиться: стоїть вона у Хреста або зводить наклеп на Спасителя, дивлячись на Нього, проходячи повз. У кожного з нас є можливість переосмислити своє життя, щоб стати одесную слави Божої, про яку говорив Сам Христос. Якщо людина хоча б раз відчула присутність Божу, вона ніколи більше не залишить Його, не залишить Його Церкви і храму Божого. Але для того, щоб це осягнути, потрібні зусилля з нашого боку.

Дуже часто людина вірить, ходить в храм, але як тільки трапляються труднощі, вона починає нарікати і тим самим відганяє милість Божу від себе. У кожного бувають хвилини відчаю, коли диявол вкладає різного роду неподобство в розум людини, аж навіть до думок про суїцид. Він змушує людину повірити в те, що немає подальшого шляху, що не потрібні ці земні страждання і муки. Але лукавий не договорює, що таку людину чекають муки вічні, від яких вже позбавлення не буде. Ми повинні просити у Бога мудрості, ми повинні просити у Бога розуму, щоб зрозуміти слово Боже. Адже щоб не сталося в нашому житті, — ми знайдемо відповіді на всі наші запитання, печалі, переживання в Святому Письмі. Варто тільки взяти його в свої руки і прочитати. І Господь через Своє слово ніколи нас не залишить!

Здавалося б, скільки на нашому шляху життєвому вже було лих, катаклізмів, переживань, але ми все одно залишаємося живі, адже людина народилася і живе під Божим покровом і Божою милістю. Будемо ж, дорогі браття і сестри, на цьому короткому земному шляху хоч трохи прислухатися до голосу Божого. Так, важко, так, складно, але ми тут в гостях, а Господь запрошує всіх нас насолодитися бенкетом радості разом з Ним на Небесах, де всі святі у славі перебувають!»

На завершення митрополит Павел призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: