Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

19.09.2017

Паломництво Намісника Лаври по Святій Землі

41SelpuchУ період з 11 по 18 вересня поточного року Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, глава Синодальної комісії у справах монастирів Української Православної Церкви митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив паломницьку поїздку у Святу Землю. Разом з владикою Павлом там, де жив і проповідував Спаситель, де звершилася справа нашого спасіння, Розп’яття і Воскресіння Христа, молилися паломники з України як в священному сані, так і миряни. У багатьох святих місцях щодня митрополит Павел служив Божественну Літургію або співслужив архіпастирям Єрусалимської Православної Церкви.

Почалася паломницька поїздка з того, що в день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського Митрополит Павел співслужив генеральному секретарю Єрусалимського Патріархату архієпископу Константинському Аристарху, звершив в Єрусалимі в одній з найголовніших святих місць християнського світу — в Кувуклії Гробу Господнього. Саме тут відбулося Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, яке є центральною подією всього євангельського оповідання. І тому апостол Павел у своєму Посланні до коринфських християн говорить: «Коли ж бо Христос не воскрес, тоді віра ваша даремна» (1Кор. 15:17), позначаючи тим самим особливу важливість цієї події. Після закінчення богослужіння владика Павел і всі паломники вклонилися і помолилися у тих святинь, які знаходяться в цьому храмі.

У той же день митрополит Павел з паломниками зустрілися з Блаженнішим Патріархом Єрусалимським Феофілом III. В ході зустрічі в резиденції Патріарха владика Намісник подякував Патріарху Феофілу за молитви і гостинність, передав вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, а також запросив Предстоятеля Єрусалимської Православної Церкви взяти участь в майбутніх церковних ювілейних урочистостях, які будуть мати місце в майбутньому році в Києві, а саме відзначити 1030-річчя Хрещення Русі, 100-річчя з дня убивства священномученика Володимира (Богоявленського) та 30-річчя відновлення чернечого життя в Лаврі. На згадку про зустріч владика Павел підніс Патріарху Феофілу богослужбове архієрейське облачення.

13 вересня митрополит Павел співслужив ієрархові Єрусалимської Церкви архієпископу Авілонскому Дорофею на Гробі Богоматері в храмі Її Успіння в Гефсиманії. В цьому місці було покладено тіло Пресвятої Богородиці після Її Успіння, і зараз тут знаходиться Її Гроб і ті пелени, якими було оповите Її тіло після Успіння. Згідно з церковним Переданням тіло Пресвятої Діви Марії було взяте Господом на Небо, і зараз мільйони паломників стікаються в це місце, щоб поклонитися цій великій святині.

Богослужінню в Віфлеємі був присвячений наступний день паломницької поїздки. 14 вересня владика Павел співслужив архієпископу Йорданському Феофілакту під час Божественної Літургії там, де знаходиться місце Різдва Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Після Літургії владика Феофілакт особливо тепло привітав Намісника Києво-Печерської Лаври в Святій Землі і з співчуттям відгукнувся про ту ситуацію, яка нині склалася в Україні, запевнивши в особі митрополита Павла і паломників весь український народ в тому, що вся Єрусалимська Церква безперестану молиться за український народ і Українську Православну Церкву.  Він побажав, щоб: «…швидше були вирішені всі питання, і щоб світ царював в вашій землі. Дай Бог здоров’я Блаженнішому Митрополиту Онуфрію, який зараз, в ці важкі дні, очолює Українську Церкву. З Божою допомогою і з молитвами всієї Повноти Православної Церкви, я впевнений, що все буде добре, буде мир і порядок в Україні!»

15 вересня митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Літургію на місці Преображення Господа Нашого Ісуса Христа на горі Фавор. Згідно зі Священним Писанням (див. Мф. 17:1–6, Мк. 9:1–8, Лк. 9:28–36) на гору Фавор Спаситель узяв із Собою трьох Своїх учнів: Петра, Іакова та Іоанна, а під час Преображення з’явилися пророки Мойсей та Ілля. Мойсей — як законодавець, а Ілля — як людина, яка не зазнала смерті. І обидва вони вклонилися Йому. Все, що відбулося, стало символом того, що Господь Ісус Христос мав владу над законом і над смертю. Така влада і була явлена Ним на Голгофі, коли Він викликнув: «Звершилось!» (Ін. 19:30), тобто відбулося все те, що про Нього передбачали старозавітні пророки, і звершилася справа нашого спасіння і у Гробі, коли Спаситель воскрес і проявив Себе як Переможець смерті.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел звернувся до паломників зі словом проповіді, сказавши наступне: «З цього місця, на якому ми зараз знаходимося, починається преображення кожної людини. Кожен з нас повинен задуматися про це і зрозуміти, що якщо людина не змінить себе внутрішньо, то їй ніхто не допоможе. Христос, Який з нами на цьому шляху безперестанно, є Світлом всьому світу. Давайте ж підемо за цим Світлом, станемо краще, щоб паломництво по святих місцях принесло нам тільки позитивний плід для нашого майбутнього спасіння».

Також в цей день митрополит Павел з паломниками відвідали річку Йордан і Кану Галілейську. У Йордані відбулося Хрещення Господа Ісуса Христа, яке також називається Богоявленням, тому що в той момент було явлення всієї повноти Божества: Бог Отець у вигляді голосу з неба, Бог Дух Святий у вигляді голуба і Бог Син, Який у цей момент приймав Хрещення від Іоанна (див. Ін. 1:29-33). У Кані Галілейській відбулося перше чудо, яке звершив Ісус Христос, перетворивши воду на вино на шлюбному бенкеті. Своєю присутністю на шлюбі Господь благословив шлюбний союз, якого повинні дотримуватися і зараз всі ті, хто хоче вести спільне життя.

16 вересня в суботній день владика Павел звершив Літургію в місті Магдалі. Богослужіння проходило в храмі святої рівноапостольної Марії Магдалини на подвір’ї Горненського монастиря Руської Духовної Місії в Єрусалимі. Згідно зі Священним Переданням Святої Православної Церкви саме на цьому місці Господь вигнав з Марії Магдалини сім бісів (див. Мк. 16:9). Після закінчення богослужіння митрополит Павел, звертаючись до паломників, зазначив, що: «…на цьому місці завжди присутня благодать Господня. І в ці дні перебування на Святій Землі Пасха з нами скрізь і всюди. І ми відчуваємо цю Пасху в нашій душі, яка радіє від того, що може доторкнутися до цих великих святинь. А молитви святої рівноапостольної Марії Магдалини нехай будуть безперестанно з усіма нами».

В той же день ввечері Митрополит Павел очолив недільне всенічне бдіння в Троїцькому храмі Руської Духовної Місії в Єрусалимі в співслужінні митрополита Ханти-Мансійського і Сургутського Павла і паломників в священному сані.

17 вересня в Неділю 17-ту після П’ятидесятниці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел молився на Гробі Господньому. Божественну Літургію очолив секретар Священного Синоду Єрусалимської Православної Церкви архієпископ Ліддський Димитрій, якому співслужили архієреї та духовенство Руської, Сербської та Олександрійської Православної Церкви, що ще раз підтверджує, що Українська Православна Церква знаходиться в спілкуванні з усіма Помісними Православними Церквами, є єдиною канонічною Православною структурою в Україні. А молитви Православної Вселенської Церкви за Україну підносяться перед Престолом Божим в усьому світі.

Під час усіх богослужінь, де б вони не звершувалися, за якими молилися владика Павел з духовенством і паломниками, була вознесена молитва за мир в Україні, а паломники під час служіння кожної Літургії причащалися Святих Христових Таїн. На завершення паломництва, залишаючи Святу Землю, митрополит Павел звернувся до всіх, хто супроводжував його в цьому паломництві: «Дай Бог, щоб наша молитва була почута, щоб Господь побачив наші старання і прийняв їх, а для нас всі ці труди послужили тільки для досягнення вічних благ в Царстві Небесному!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.



Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник паломництво відродження

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: