Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

23.07.2018

Предстоятель УПЦ очолив урочистості в день пам’яті прп. Антонія

У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять одного із засновників Святої Печерської обителі преподобного Антонія Печерського, богослужіння в Лаврі очолив Предстоятель Української Православної Церкви, Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Напередодні ввечері у Великій церкві бдінна служба почалася з читання Акафіста преподобному Антонію Печерському, який очолив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Також владика Антоній звершив літію.

За всенічним бдінням Блаженнішому Митрополиту Онуфрію співслужили: Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, преосвященні архієреї, а також братія і гості обителі в священному сані.

З нагоди святкування 30-річчя відродження чернечого життя в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі і дня пам’яті преподобного Антонія Печерського перед початком Божественної Літургії відбувся брифінг Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла. Звертаючись до представників засобів масової інформації, владика Павел позначив виняткове значення Києво-Печерської Лаври в житті нашого народу і продовжив: «Ця дата є надзвичайно важливою для нас, для кожної віруючої людини, адже Лавра — це духовний центр не тільки України, але і одна з найбільших святинь Православного світу. Це — Третій уділ Пресвятої Богородиці, де вже майже тисячу років звершують свій молитовний подвиг ченці, першим з яких був преподобний Антоній. І сьогодні ми урочисто звершуємо пам’ять одного із засновників нашої святої обителі. Преподобний Антоній Печерський прикладом свого життя показує нам, як потрібно жити, щоб твоє ім’я увійшло не тільки в церковну, а й в громадянську історію! І його молитвами Господь нехай зміцнить нас, дарує нашій країні довгоочікуваний мир і призведе всіх нас до однодумності!». Також митрополит Павел відповів на питання журналістів.

Божественну Літургію в Успенському соборі Первосвятитель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні Намісника обителі митрополита Павла, сонму архіпастирів, братії Києво-Печерської Лаври, духовенства Київських духовних шкіл та численних гостей звершив в тому ж храмі.

На малому вході Предстоятель возвів у сан митрополита архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора.

Після читання Євангелія зі словом проповіді до парафіян і численних паломників звернувся тезоіменитий митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Владика розповів про життя і молитовний подвиг шанованого в цей день преподобного Антонія Печерського, після чого продовжив: «Поклавши початок тут, на Київських пагорбах, чернецтво розійшлося далеко за межі Києва. І тому сьогоднішній день має таке всесвітнє значення, і тому сьогодні в Лаврі так багато представників Помісних Православних Церков, представників монашества різних держав.

Коли усвідомлюєш значення подвигу преподобного Антонія, замислюєшся, а чому саме йому Господь благословив бути начатком і першопрохідцем чернечого життя Київської Русі, і чому Православна Церква вже протягом багатьох і багатьох століть віддає данину поваги, поклоніння, молитви цьому великому подвижнику. Адже, з одного боку, він не був князівського походження, не мав певної сили і впливу на людське суспільство, але тим не менше до нього приходили, щоб поклонитися, володарі цього світу. Він не був і багатою людиною, але в той же час до його ніг кидали величезні багатства, щоб тільки залишитися з ним. Він не закінчував університетів, богословських навчальних закладів, але тим не менше кожна людина, яка має елементарну людську мудрість, намагається вникнути в наступне: а що ж було такого в житті цієї людини, що має таку цінність для багатьох і багатьох поколінь? Він не був і ритором, історія не зберегла для нас його творів, він не виділявся красномовством, але до нього приходили і приходять зараз люди, обдаровані багатьма талантами, щоб просто помовчати, зайти в печери, які приховують його від зовнішнього світу, і помовчати.

Коли з людиною легко помовчати, це і означає, що вона стяжала дух мирний. Цей дух проявляється у зовнішній атмосфері її поведінки. І досвід життя Церкви свідчить нам про те, що справжня молитва подвижників і ісихастів проявляється саме в мовчанні, коли немає людських слів, щоб висловити і проявити той стан, який людина відчуває від зустрічі з Істинним Богом».

Також владика Антоній нагадав, що в цей день звершується святкування 30-річчя відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі: «Поки будуть існувати монастирі — буде існувати і людське життя. Поки будуть існувати монастирі — буде існувати і Церква Христова. Це взаємопов’язано, тому що монастирі проявляють справжнє церковне життя. Нехай Всемилостивий Господь за молитвами преподобного Антонія Києво-Печерського з усіма його сподвижниками, що жили протягом багатьох століть, дарує нам духовний мир, дарує нам відчуття справжнього змісту життя для того, щоб ми, проживши ті роки, які нам Господь благословив, прийшли до Царства Небесного і впізнали Бога не зовнішнім якимось чином, але впізнали Його своєю душею для того, щоб жити з Ним у вічності, якій ніколи не буде кінця!».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні.

Після закінчення Літургії преосвященні архіпастирі, духовенство на чолі з Предстоятелем звершили молебень перед іконою преподобного Антонія Печерського, потім всьому освяченому собору було проголошено «многая літа».

Далі всім паломникам була запропонована трапеза у Дальніх печер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

ювілей відродження прп.Антоній

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: