Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

06.05.2018

Неділя 4-та після Пасхи, день пам’яті вмч. Георгія Побідоносця

2

Напередодні четвертого недільного дня після свята Святої Пасхи всенічне бдіння у Великій церкві Києво-Печерської Лаври очолив Священноархімандрит обителі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю Української Православної Церкви співслужили: ректор Київських духовних шкіл єпископ Білогородський Сильвестр, а також братія і гості монастиря в священному сані.

У сам недільний день Божественну Літургію в Успенському соборі у співслужінні братії обителі звершив ризничний Києво-Печерської Лаври архімандрит Андрій. Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

На запричасному стиху зі словом проповіді до прихожан і численних паломників звернувся насельник монастиря ієромонах Інокентій. Розповівши про те, які періоди в богослужбовому році пропонує нам Свята Православна Церква, отець Інокентій продовжив: «…період Пасхальний, тобто від Пасхи і до віддання цього свята, є самим радісним, і ми повинні провести його так, щоб ця пасхальна радість не залишала нас у всьому грядущому році. І укріплюватися в цьому ми повинні, незважаючи на подвиги і житія святих угодників. Особливо якщо ми поглянемо на той подвиг, який пронесли святі мученики. Так, вони зазнавали страждань, биття, вони страждали від мук, які їм доводилося переживати, але в той же самий час вони відчували невимовну радість від того, що це вони терплять за одне тільки ім’я Христове і вже скоро, після закінчення цих страждань вони зможуть зустрітися з Тим Єдиним, заради Якого вони жили і працювали тут на землі. Одним з найбільш яскравих прикладів звершення такого подвигу для нас служив шанований сьогодні святий великомученик Георгій Побідоносець, який є одним з найбільш шанованих святих всієї християнської Церкви».

Далі ієромонах Інокентій розповів про житіє і подвиги святого великомученика Георгія, про те, як він мужньо зазнав мученицької кончини, після чого завершив: «Зараз немає тих гонінь і тих випробувань, які були під час життя святого великомученика Георгія Побідоносця, але, зважаючи на його подвиг, ми самі, якщо це буде потрібно, повинні бути готові претерпіти заради Христа і Його Святої Церкви. Ми повинні бути готові до того, що нас можуть поносити, але при цьому потрібно завжди пам’ятати і те, що Церква була, є і буде гнана в усі часи. Призвемо і прославимо сьогодні святого Георгія, щоб за його молитвами Господь укріпив нас, дарував нам терпіння, дарував нам дар зберегти ту пасхальну радість, причасниками якої ми є зараз, щоб в майбутньому віці нам з усіма святими стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: