Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

20.10.2019

Неділя 18-та після П’ятидесятниці

001В вісімнадцятий недільний день після свята Святої Трійці богослужіння в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі очолив Намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері владика Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, єпископа Білогородського Сильвестра (ректора Київських духовних шкіл) і братії Лаври звершив всенічне бдіння в Успенському соборі.

В сам недільний день Божественну Літургію митрополит Павел звершив в тому ж храмі. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Пантелеімон, а також братія і гості Святої Печерської обителі в священному сані.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про те євангельське зачало, яке Свята Церква пропонує в цей недільний день і в якому говорилося про воскрешення сина наїнської вдови.

«На кожного з нас, дорогі брати і сестри, чекає цей момент, — продовжив владика Павел, — на кожного з нас чекає момент, коли ми повинні будемо постати перед Богом! Але, на жаль, не всі ми готуємося, не всі ми змиряємося з цим, тому що смерть — це не природний процес завершення життя людини, вона є наслідок гріхопадіння, і людина всіляко намагається уникнути смерті.

Гріхом в життя людини увійшли страждання, хвороби, гріхом в життя людини увійшло нерозуміння, гріхом в людину увійшов непослух, гріхом увійшла в життя людини смерть. Але Господь у Своєму Воскресінні дає нам надію на вічне життя, на те, що смерть більше не владна над нами. Сьогодні смерть нам з вами не страшна, бо Господь відкрив нам рай і разом з розсудливим розбійником, який сповідав Його Сином Божим і Спасителем світу, а також з усіма праведниками чекає нас там.

І кожна людина, яка живе благочестиво, яка виконує заповіді Божі, ходить в цих заповідях, через сльози покаяння сном смерті переходить в тиху пристань Царства Небесного, де людина живе в радості і вічному блаженстві! Якщо ми постійно будемо спрямовуватися на зустріч з Богом, то Господь неодмінно воскресить нашу душу, як це і сталося з сином наїнської вдови».

Не залишив без уваги владика Намісник і шанованого в цей день преподобного Сергія послушливого, що в Ближніх печерах почиває: «Саме слово “послушливий” говорить про весь його подвиг, адже він був не тільки послушливий Богу, він був послушливий ігумену, він був послушливий своїй братії, він був послушливий всім людям, які до нього приходять, тому Господь нагородив його багатьма і багатими дарами.

І до сьогоднішнього дня він є молитовником про кожного, хто прибігає до його цілющих мощей з молитвою і проханням: він зцілює людські душі, обтяжені гріхом, він зцілює хвороби, він проганяє ворога роду людського диявола, він все необхідне дарує тому, хто про це просить. Головне, щоб і ми приходили до нього з глибокою вірою, покаянням, милосердям і надією на милість Божу, що Господь може через цього угодника виконати всі наші прохання.

Нехай Господь, дорогі браття і сестри, торкнеться і нашого серця, яке знаходиться в полоні смерті, нехай воно воскресне і прославить Отця і Сина і Святого Духа і всіх його угодників, і Господь нам допоможе пройти наш життєвий шлях і досягти вічного спасіння і вічних благ в Царстві Небесному!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону, братії, що співслужили, і всім, хто зібрався в цей недільний день в храмі, за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: