Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.10.2016

Неділя 16-та після П’ятидесятниці, день пам’яті святого Іоанна Богослова

У Неділю 16-ту після П’ятидесятниці Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Успенському соборі обителі. Його Високопреосвященству співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, братія і гості обителі в священному сані.

Напередодні ввечері владика Павел у співслужінні архієпископа Панетелеімона і братії монастиря очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії митрополит Павел звернувся до пастви і паломників зі словом проповіді, підкресливши, що Церква є живим організмом, в якому головне залишається незмінним. Кожна людина покликана жити в Церкві. «Приходить час, ми залишаємо цей світ, — сказав владика, — ми постаємо перед Богом зі звітом за прожите життя. І тому всі наші справи під час земного життя потрібно вчиняти зі страхом і трепетом, адже за все доведеться відповісти. Церква є Соборною, Святою і Апостольською, і ми є її плодами. Ми повинні плодоносити, наслідуючи подвиг угодників Божих — святих мучеників, сповідників, праведників».

Владика розповів про недільне Євангельське читання, в якому говориться, що Христос прийшов до Генісаретського озера, зійшов на корабель апостола Петра, і всю ніч рибалки працювали, закидаючи рибальські мережі, але нічого не могли зловити. Господь попросив ще раз закинути, і в один момент мережі наповнилися рибою до такої міри, що почали рватися.

Апостол Петр побачив свою негідність, свою гріховність, але Господь заспокоює його і каже, що відтепер він буде ловцем людей. «Проповідь буде сильнішою за мережі, — сказав владика Намісник, — і ми бачимо, скільки чудес було в Церкві. Господь через людей звершує чудеса. І цих чудес стільки, що всьому світу не вмістити!»

Також митрополит Павел нагадав про нині шанованих святих — святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова і святителя Тихона, патріарха Московського і всієї Русі. «Господь називає святого апостола Іоанна сином грому.

І цей грім доноситься до кожної людини. Проповідь Євангелія доторкнулася до всіх, вона дійшла до всіх кінців землі. Святий Іоанн Богослов називається апостолом любові, адже був улюбленим учнем Христа Спасителя, і в його Євангелії ми знаходимо слова про те, що «Бог є любов», які точно висловлюють суть і сутність Божества».

Життя і молитовний подвиг, сповідництво святителя Тихона для кожного з нас є прикладом того, «…як потрібно бездоганно стояти в вірі, не піддаватися спокусам і умовлянням, не йти на поводу у мирських стихій …І завдяки цьому стоянню в Істині він зміг досягти найголовнішого — Чертога Отця Небесного, в якому перебувають всі праведні. Його ж молитвами і молитвами святого апостола Іоанна Богослова Господь і всіх нас приведе до тихої пристані Царства Небесного!», — завершив владика.
Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував архієпископу Пантелеімону і співслужащій братії за молитви, іменинників привітав з днем небесного покровителя і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: