Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.09.2022

Неділя 12-та після П’ятидесятниці. Післясвято Успіння Пресвятої Богородиці

012-20Божественну Літургію в 12-ту Неділю після великого свята П’ятидесятниці в Києво-Печерській Лаврі звершив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час богослужіння Священноархімандриту обителі співслужили єпископ Бородянський Марк, братія та гості монастиря у священному сані.

Напередодні ввечері також в Успенському соборі Лаври було звершено всенічне бдіння, яке очолив ризничний монастиря архімандрит Аврамій.

У день свята після читання недільного Євангелія Первосвятитель звернувся до пастви зі словом проповіді, нагадавши про бесіду Спасителя з багатим юнаком.

001«Людина, яка дотримується Божественного закону, готує себе до прийняття дару вічного життя, — продовжив Блаженніший Митрополит Онуфрій. — Але виконання заповідей не робить Бога зобов’язаним людині спасти та ввести її до Раю. Бог ніколи нікому нічим не зобов’язаний.  

Вічне життя є особливим даром благодаті Святого Духа, і Господь хоче дати його кожному, але здатні вмістити його лише ті, котрі намагаються виконувати Божественні заповіді. Земне багатство люди збирають, щоб досягти щастя, але, як правило, не досягають його. Але Бог дає те нетлінне багатство, яке ми шукаємо, для якого ми створені.

Нехай допоможе нам Господь, дорогі брати і сестри, будувати своє життя на Священних законах, які роблять людину здатною до прийняття найбільшого багатства — вічного блаженного життя. Його нам Бог приготував на Небі у Христі Іісусі Господі нашому, Якому нехай буде слава на віки віків!»

Під час Божественної Літургії підносилися особливі прохання про дарування миру і тиші в землі нашій українській та порятунок від всякого ворога і супостата, а також про благословення Боже для приймаючих у себе тих, хто був змушений залишити свої рідні будинки.

На завершення богослужіння перед святковими іконами були проспівані тропар і величання святу Успіння Пресвятої Богородиці, після чого Блаженніший Владика Онуфрій привітав священнослужителів і всіх віруючих з неділею, причасників — з прийняттям Тіла і Крові Христових і прикликав на паству архіпастирське благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Предстоятель Неділя

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: