Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.03.2019

«…Не будемо стояти вдалині від Хреста»

003Ввечері п’ятниці третьої седмиці Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел втретє з початку Чотиридесятниці звершив Пасію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Після читання Євангелія на Пасії митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про важливість Таїнства Євхаристії і його встановлення на Тайній Вечері, а також про зраду Іуди і страждання Христа, після чого продовжив: «Тільки що ми з вами, дорогі браття і сестри, разом з Господом і з апостолами переживали все те, що довелося претерпіти Іісусу Христу заради нашого з вами спасіння. І яку б ми не здійснювали справу, де б ми не приносили свої молитви, Господь завжди перебуває поруч з нами. Він через святих людей показує нам шлях, по якому нам потрібно йти. Нам же слід тільки піти за Христом, беручи участь в Таїнствах, встановлених Ним Самим. І кожен раз, коли ми чуємо за Божественною Літургією слова “Прийміть, їжте; це є Тіло Моє” (Мф. 26:26), ми повинні пам’ятати, що ми на Таємній Вечері разом з Христом, і невидима десниця Його преподає нам Своє Тіло.

Господь дивився на Єрусалим і на весь світ з Елеонської гори, Він пророкував про те, які події будуть в подальшому відбуватися в історії людства. І все це збулося, а багато чому ми є свідками. Ми бачимо, які жахливі гоніння були під час перших століть існування християнської Церкви, які гоніння зазнала наша Свята Церква в ХХ столітті, і що вона терпить зараз в ХХI столітті. Змінювалися правителі, змінювалися епохи, в усі часи були ті, хто був проти Христа і проти Його Церкви, але вони наштовхувалися на цей церковний камінь і розбивалися об нього. Нам же потрібно сьогодні зберегти все те, що Господь дарував, і залишатися вірними чадами Його Святої Церкви, щоб ми не були долучені до тих беззаконників, які йшли проти Церкви. Давайте ж, дорогі браття і сестри, твердо стояти у вірі, не будемо боятися викриття, насмішок, не будемо стояти вдалині від Хреста, але розділимо з Ним Його страждання. Будемо просити Христа, щоб і нас Він сподобив бути вірними Йому до останнього нашого подиху, побачимо правду Божу і Його силу. Помолимося, щоб Господь не відвернув Свого лиця від кожного з нас, але сподобив прославляти ім’я Отця і Сина і Святого Духа, щоб сподобив бути спадкоємцями Царства Небесного!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: