Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Важливі новини

24.07.2020

Намісник Лаври звершив відспівування монаха Лонгина

001Із великим сумом повідомляємо, що 21 липня поточного року після тривалої хвороби відійшов до Господа насельник нашої святої обителі монах Лонгин. Після закінчення ранньої Божественної Літургії в Хрестовоздвиженському храмі Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні братії монастиря очолив Чин відспівування спочилого монаха Лонгина.

Напередодні ввечері труна з тілом новопреставленого насельника Лаври монаха Лонгина була поставлена в Хрестовоздвиженському храмі, а після вечірньої служби була звершена братська панахида за новопреставленим.

 «Всі ми знаємо отця Лонгина як добру і чуйну людину, – сказав митрополит Павел перед відспівуванням, – ми знаємо його як послушливого монаха, як молитовника, який намагався відвідувати всі богослужіння. Він виконував всі послухи, які були на нього покладені. Помолимося ж, браття і сестри, про те, щоб Господь упокоїв його душу в оселях праведних, а нас у встановлений для кожного час прийняв в Свої чертоги Царства Небесного!»

Після богослужінь труна з тілом спочилого отця Лонгина була відвезена до лаврського скита, який розташовується по вулиці Ягідній в місті Києві, де тіло спочилого буде віддано землі.


002-2Монах Лонгин (в миру – Литвинський Станіслав Володимирович) народився 27 жовтня 1945 року в місті Києві. Після закінчення середньої школи проходив службу в армії з 1964 по 1967 рік. З 1972 по 1981 рік працював асистентом кінооператора на кіностудії «Київнаукфільм», далі працював в різних видавництвах фотокореспондентом і друкарем. У 1992 році прийняв Хрещення. Згідно з поданим проханням 21 грудня 2010 року прийнятий в число братії Святої Печерської обителі. 27 березня 2015 року Намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Вишгородським і Чорнобильським Павлом пострижений в рясофор з ім’ям Феогност, а 29 грудня того ж року пострижений в мантію з ім’ям Лонгин на честь преподобного Лонгина Печерського. Помер 22 липня 2020 року після тривалої хвороби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія відспівування

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: