Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

09.03.2019

Намісник Лаври звершив Літургію на лаврському скиту

001У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершуюється спомин Першого і Другого Знайдення чесної глави святого Пророка Іоанна Предтечі і пам’ять Всіх преподобних отців, що у подвигу подвизалися, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вышгородский и Чернобыльский Павел звершив Божественну Літургію на лаврському скиту. Владиці Наміснику співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, скитоначальник архімандрит Пимен, а також братія і гості монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про те, ким був святий Іоанн Предтеча, як він проповідував і як зазнав мученицької кончини через усікновення глави. Також митрополит Павел повідав і про історію Першого і Другого Знайдення чесної глави Пророка і Предтечі Іоанна, після чого продовжив: «Все життя святого Іоанна Предтечі — це великий подвиг. Він жив правдою і за цю правду постраждав. Він не міг мовчати, коли бачив гріх і тих, хто грішить, він намагався наставити на шлях істинний всіх, хто так чи інакше грішив проти Бога і проти свого ближнього. І своїм життям він показує приклад, як ми повинні жити: по правді, за Євангелієм, за заповідями Божими. Ми повинні розуміти, що за порушення цих заповідей неодмінно послідує покарання, тому що ми самі себе караємо, відступаючи від Його святої волі.

Все це спонукає нас задуматися про наше життя. Ми повинні ставитися серйозно до справи нашого спасіння, ми не повинні насміхатися ні над іконами, ні над мощами, ні над святими людьми. Ми часто паплюжимо і священнослужителів, і інших людей, які ведуть богоугодне життя, які борються з гріхом і повчають, а іноді і викривають нас. Але через піст, молитву і покаяння ми можемо стати друзями Христовими, ми маємо можливість бачити праці і подвиги великих угодників Божих, таких як Предтеча Спасів Іоанн, як святі подвижники, пам’ять яких ми сьогодні звершуємо. Тому, дорогі брати і сестри, давайте в цей день ще й ще раз призвемо в своїх молитвах святого Пророка і Предтечу Господнього Іоанна, щоб за його молитвами Господь зберіг нас у виконанні Його святих заповідей, щоб ми намагалися виправити своє життя і зробити себе чистіше, щоб ми також і в майбутньому залишалися вірними чадами Святої, Соборної і Апостольської Церкви та стали спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час Літургії були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви. Також за богослужінням молилися за упокій приснопам’ятного архієпископа Іларія (Шишковського), який помер рівно рік тому, і за всю спочилу братію Святої Печерської обителі.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владиці Пантелеімону, братії, які співслужили, і всім присутнім в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн, іменинників — з днем небесного покровителя, після чого призвав на паству Боже благословення. Після богослужіння владика Намісник очолив панахиду біля могили архієпископа Іларія і помолився біля могил братії Лаври, похованих на території лаврського скиту, за їхнє упокоєння.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник скит

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: