Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

05.03.2022

Намісник Лаври вшанував пам’ять усіх преподобних отців

В останній перед Великим постом суботній день святкується Собор преподобних, що просіяли у подвигу.

Ранню Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі обителі цього дня звершив Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні духовника монастиря архімандрита Антонія з братією у священному сані.

На запричасному вірші до віруючих зі словом проповіді звернувся архімандрит Феодор.  «Напередодні посту ми святкуємо пам’ять всіх преподобних отців, що в подвигу просіяли, — сказав отець Феодор. — Згадуючи їхнє життя, ми вчимося християнському життю і в міру сил намагаємося наслідувати їх.

Що ми можемо дати Богу? Серце смиренне й скорботне — це жертва, яку всі можуть принести Йому. Усі святі мали таке серце, спасаючись і благогоджуючи Богу. Праведники це не ті люди, які ніколи нічим не згрішили, але грішники, які покаялися і принесли Богу гідні плоди покаяння.

Будемо ж, дорогі браття і сестри, навчатися у преподобних отців Печерських і всіх преподобних нашої Церкви смиренності та смиренномудрості, слідувати за Православним вченням. Тоді ми не будемо впадати в єресі чи розколи, але навіть у найскладніших обставинах знайдемо правильне рішення і йтимемо шляхом, що веде до Царства Небесного!»

Під час богослужіння підносилися сугубі молитви за упокій воїнів, що на полі битви життя своє поклали.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував братїї, що співслужили, за молитви, привітав усіх зі святом, причасників — з прийняттям Животворячих Таїн Христових і прикликав на всіх Боже благословення.

Браття і сестри, нагадуємо, що сьогодні (напередодні неділі) всеношне бдіння в храмах обителі за новим розкладом буде звершуватися раніше, ніж звичайно. Початок о 15.00.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: