Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

08.12.2020

Намісник Лаври очолив урочистості в м. Ніжині

001У день віддання свята Введення в храм Пресвятої Богородиці митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Миколаївському кафедральному соборі міста Ніжина. Правлячий архієрей єпархії митрополит Климент в цей день молитовно шанує свого Небесного покровителя – великого святого ранньохристиянської Церкви священномученика Климента, папи Римського. Чесна глава святого покоїться в Печерській обителі, там же багато років свого чернечого життя провів владика Климент.

Урочисте богослужіння з нагоди свята з Намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Павлом звершили митрополити: Бориспільський і Броварський Антоній, Тернопільський і Кременецький Сергій, Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Ніжинський і Прилуцький Климент; архієпископи: Черкаський і Канівський Феодосій, Путивльський Антоній, Конотопський і Глухівський Роман; єпископи: Білогородський Сильвестр, Дубенський Пімен, Згуровський Амвросій, Любецький Никодим, Ладанський Феодосій, Новопсковський Іринарх.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до віруючих з архіпастирським словом, розповівши про житіє, страждання і славне знайдення мощей священномученика Климента: «Ми не маємо такої віри, яка була у апостолів і їх святих учнів. Ми не воскрешаємо мертвих і не ходимо по воді. Вони були як і ми – людьми, але ми повинні стати як вони, освятивши своє життя через Євангеліє.

Тому найголовніше – присвятити своє життя Богу, побачити в душі гріховність, яка є перешкодою між Богом і людиною. Побачити власний гріх – це найбільше чудо, яке ми можемо звершити. Сам Господь до сих пір робить безліч чудес навколо нас, але люди залишаються відсталими, тому що не хочуть прийняти Божественну правду і милість. Тому, дивлячись на подвиг святих Вселенської Церкви, нехай сподобимося і ми за їх молитвами славити Трисвяте ім’я Боже на віки віків!»

Під час Літургії підносилися сугубі молитви про припинення «згубної пошесті» та дарування Божої допомоги лікарям.

Після закінчення богослужіння були проспівані тропар, кондак та величання у ікони свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям, що співслужили, за спільні молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн. Також в честь тезоіменитого митрополита Климента проспівали «многая літа» і було передано привітання від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник іменини

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: