Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

29.04.2015

Намісник Лаври очолив нічне богослужіння в Ближніх печерах

 У Києво-Печерській Лаврі була звершена нічна Літургія в церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці в Ближніх печерах. Церковні богослужбові піснеспіви виконувалися хором з насельників і студентів КДАіС під управлінням ієромонаха Геронтія.

Наміснику Успенської Києво-Печерської Лаври митрополиту Павлу співслужили архімандрит Даміан і архімандрит Іларіон.

Нічна молитва для Господа має особливу значимість.

Під час нічної молитви для Бога людина відрікається від дрібних, звичних зручностей, солодкого сну, денної життєвої суєти і поспіху, присвячує цілком себе Творцю.

Історія свідчить, що навіть преподобні Печерські не просто чують нас, а здатні і відповідати, і брати участь в пасхальній радості. У Києво-Печерському Патерику є особлива глава, що оповідає про те, що коли на Світлу Пасху ще в XV столітті священноінок Діонісій ходив близько гробів з кадилом і привітав безмовні печери «Христос Воскрес!», святі, присутні тілесно мощами і незримо духовно, відповідали радісно і переможно: «Воістину Воскрес!» Так, уникаючи земних почестей, утіх і слави тлінного світу, ченці-молитовники успадковували Царство Небесне.

Славен Бог у святих Його! Так і нам потрібно жити, цілком наслідуючи їх приклад, пам’ятаючи, що Господь чекає від кожного милості, сердечного розташування, щирої молитви, а не очевидної жертви. До кожного з нас спрямовані вічні слова: «Ось тепер час приємний, ось тепер день спасіння!» (2Кор. 6:2).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник печери нічна Літургія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: