Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

02.08.2018

Намісник Лаври очолив Літургію в м. Чорнобилі

У день, коли всією повнотою Православної Церкви встановлено звершувати пам’ять святого пророка Божого Іллі, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Свято-Іллінському храмі міста Чорнобиля Київської області.

Його Високопреосвященству співслужили: митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент, єпископ Діонісій (Константинов), єпископ Баришівський Віктор, настоятель храму архімандрит Сергій (Якушин), гості храму в священному сані.

Після богослужіння владика Павел звернувся до віруючих із проповіддю, розповівши про народження і служіння святого пророка Божого Іллі, про те, які він сотворив чудеса під час свого земного життя, як пророк чудесним чином на вогненній колісниці був узятий на небо. Особливу увагу владика звернув на те, що ім’я святого пророка Іллі згадується і на сторінках Нового Заповіту: коли Господь запитав Своїх учнів, за кого Його приймають люди, апостол відповів, що деякі за пророка Іллю, також в Євангелії говориться, що пророк Ілля разом з пророком Мойсеєм знаходився перед Спасителем під час Його Преображення.

Після закінчення богослужіння був звершений молебень і хресний хід, після чого митрополит Павел подякував архіпастирям, священикам, які співслужили, за молитви, нагадав, що після аварії на Чорнобильській АЕС, яка сталася в 1986 році, храм був закритий, але з 2001 року в ньому знову відновилися богослужіння. Також особливу подяку владика Павел висловив настоятелю храму за ті труди, які він несе в цьому місці, побажав усім сил, терпіння, допомоги Божої, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник Чорнобиль

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: