Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

30.03.2019

Намісник Лаври очолив богослужіння в другу заупокійну суботу Чотиридесятниці

002

В третій суботній день Великого посту Святою Православною Церквою встановлено звершення заупокійних богослужінь. Божественну Літургію в цей день в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Владиці Намісникові співслужили архієпископ Гурій (Кузьменко), архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій і братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Напередодні ввечері митрополит Павел очолив вечірнє богослужіння з парастасом в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії з благословення владики Павла до всіх, хто молився, зі словом проповіді звернувся насельник Лаври архімандрит Стефан, який розповів про необхідність молитви за спочилих і про сенс нашого життя, «який полягає в єднанні з Христом. І для того, щоб нам досягти цього єднання і перебувати разом з Ним, для цього багато потрібно попрацювати. Потрібно усвідомлювати, розуміти, робити висновки, що і як я роблю, співставити своє життя із заповідями Христовими. А також пам’ятати про те, що смерть для кожного неминуча. Вона не дивиться на вік, на освіту, на становище в суспільстві, вона приходить в свій час, коли це завгодно Триєдиному Богу. Він сам знає, кому і скільки прожити на цій землі. Хтось народжується і вмирає, хтось живе до ста років. Все залежить тільки від Бога. І ми повинні дякувати нашому Творцю, дослухаючись до кожного Його слова. Але життя наше земне залежить від нас самих, Він дав нам вільну волю, не силуючи її ніколи. Завдяки цій вільній волі ми самі вибираємо, як жити нам на цій землі, заради чого і для чого жити. Тільки життя земне рано чи пізно закінчується. І від того, як ми його проведемо, залежить наша загробна участь. Тому і встановлено Церквою сугубо молитися за тих, хто своєї участі вже змінити не може, але за молитвами Церкви, за нашими з вами молитвам їх участь може змінитися.

Господь призиває всіх до Царства Небесного, Він усім хоче спасіння, Він хоче, щоб ми бачили сенс нашого життя, Він бажає нам тільки добра. Нехай же Всемилостивий Христос Спаситель упокоїть наших родичів і всіх спочилих православних християн, а нас сподобить з гідністю провести земне життя і досягти вічних благ в Царстві Небесному!»

За богослужінням були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії владика Намісник в співслужінні преосвященних архіпастирів і братії Лаври очолив соборну панахиду за всіма спочилими від віку православними християнами. На завершення митрополит Павел подякував владикам Гурію, Пантелеімону, Варсонофію, священикам, які співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник панахида

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: