Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

04.03.2017

Намісник Лаври очолив богослужіння суботи Феодора Тирона

011

У передостанній день першої седмиці Великого посту, який увійшов в літургійну практику Православної Церкви як субота святого великомученика Феодора Тирона, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобного Антонія і Феодосія Печерських. Владиці Намісникові співслужили архієпископи Бучанський Пантелеімон, Макарівський Іларій, а також братія монастиря в священному сані.

Після читання Євангелія архієпископ Іларій звернувся до віруючих із проповіддю, в якій сказав, що в «…цей день ми повинні усвідомити, що таке субота. У сьогоднішньому Євангельському читанні Господь показує нам, що є спасіння. Господь прийшов, щоб ми отримали вічну радість, але це отримується не просто, а трудом — подвигом у Христі, який кожен з нас зможе звершити через любов, так, як Він це заповідав і як Він хоче, а не на наш власний розсуд.

За цей тиждень людина, яка щиро і від усього серця молилася, відчуває умиротворення, зменшення пристрастей, навіть зовнішній вигляд людини змінюється, людина преображається. Субота — це є радість, мир і спокій. Але є і те, що називається злобним станом, затьмаренням — це фарисейство, удавання, лицемірство».

Розповів владика про житіє святого великомученика Феодора Тирона і про чудо, що сталося, яке сьогодні згадується Православною Церквою, і додав: «Святій Феодор — воїн, і його завдання виконувати все те, що йому призначено. Ми також є воїнами. І головне наше завдання — це пройти призначений нам шлях і досягти спасіння, подібно до того, як це зробив святий великомученик Феодор. Є також інший шлях — шлях лицемірства, і тоді доля наша буде такою ж, як у книжників і фарисеїв. Господь вчить нас робити все правильно, Його завдання — спасти нас. Пост, молитва, покаяння — не самоціль, а засіб для спасіння. І пройдений шлях — це ліки для досягнення вічних благ.

Жертва — найважчий момент нашого спасіння. Людина в силу гріховних нахилів у всьому шукає вигоду для себе. Людина забуває, що таке безкорисливість, що таке віддавати себе іншим. Людина не знайде в собі покаяння, поки не почне жити жертовним життям для Бога і для інших. Людина повинна подолати себе, стати чистіше і краще, і тільки так зможемо досягти спасіння.

Після першої седмиці Великого посту ми повинні почати новий відлік нашого життя, ми повинні повторити Євангеліє — повторити шлях Христов, пройти Голгофу і воскреснути разом з Христом. Піст даний, щоб Істина була відображена в нас, і всі ми в кінцевому підсумку стали спадкоємцями Царства Небесного», — завершив владика Іларій.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям і братії, що співслужили, за молитви, всіх іменинників привітав з днем небесного покровителя, а причасників з прийняттям Святих Христових Таїн, закликавши на всіх Боже благословення.

Фото Андрія Євенчука

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: