Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

01.04.2017

Митрополит Павел звершив богослужіння Суботи Акафіста

014

Відповідно до уставу Святої Православної Церкви в суботу п’ятої седмиці Великого посту звершуються богослужіння, під час яких особливо прославляється Пресвята Богородиця. Під час утрені читається Акафіст Благовіщення Божої Матері, який поділяється на чотири частини.
Вечірнє богослужіння в Успенському соборі обителі в співслужінні братії монастиря очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.
Кожну з чотирьох частин акафісту владика Павел прочитав перед особливо шанованими іконами Божої Матері, які знаходяться в Успенському соборі. Такими іконами є: «Скоропослушниця», «Всіх скорботних Радість», «Державна» і Успіння Пресвятої Богородиці. Митрополитом Павлом після читання кожної частини була прочитана саме та молитва, яка підноситься перед кожною з цих ікон.
Також під час богослужіння Намісник Києво-Печерської Лаври звершив чернечий постриг трьох послушників монастиря.
У сам суботній день Похвали Пресвятої Богородиці Намісник обителі очолив Божественну Літургію святителя Іоанна Златоуста в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і духовенства обителі.
Після читання Євангелія владика Павел звернувся до пастви з проповіддю, в якій розповів про те, що в усі часи християни шанували і молитовно зверталися до Пречистої Матері Господа нашого Ісуса Христа, і сьогоднішній день є особливим днем, коли всі православні християни прославляють Божу Матір.
Владика нагадав про історію встановлення даного свята і створення Акафіста Пресвятої Богородиці «Взбранной Воєводі». «У всі часи Пресвята Богородиця являла нам Свої чудотворні ікони, — сказав митрополит Павел, — і донині Вона є Заступницею не тільки нашої держави, а й усього світу, приносячи Свої благання і молитви за нас перед Престолом Свого Сина і Господа нашого Ісуса Христа».
Під час Літургії крім братського хору під керівництвом архімандрита Геронтия співав дитячий хор храму святих безсрібників Косьми і Даміана, розташованого при Національному інституті раку.
Після відпусту митрополит Павел привітав заслуженого регента України Михайла Семеновича Литвиненка з 90-річним ювілеєм. Михайло Семенович був багато років регентом архієрейського митрополичого хору в Києво-Печерській Лаврі.
Владика Павел розповів про життєвий шлях ювіляра, про смертний вирок, який був винесений йому за сповідання віри, про те, що цей вирок був замінений роками ув’язнення в концтаборах, про вірність канонічній Православній Церкві під час розколу 1992 року, а також про нього, як прекрасного сина, чоловіка і батька.
«Твори Михайла Семеновича виконуються в багатьох храмах нашої Церкви, — сказав митрополит Павел, — і дозвольте сьогодні передати Вам, дорогий ювіляр, привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія, братії нашої святої обителі, парафіян і пастви. На Ваших очах виросла ціла плеяда священиків і монахів. І для всіх нас Ви є прикладом стояння у вірі, прикладом молитовного і громадянського подвигу. Ви перебуваєте в домі Божої Матері, і нехай Господь береже Вас на благо Святої Православної Церкви на многая і благая літа!»
На згадку про сьогоднішній день владика Павел підніс Михайлу Семеновичу просфору, а хором Лаври було проспівано многоліття.
Після закінчення богослужіння владика Намісник подякував братії, що співслужили, за молитви, побажав кожному молільникові безперестанної допомоги та заступництва Пресвятої Богородиці, причасників привітав з прийняттям Святих Христових Таїн і закликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братське богослужіння акафіст

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: