Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

12.02.2018

Митрополит Павел вшанував Собор трьох святителів

 

У день, коли всією повнотою Православної Церкви звершується пам’ять вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста, Намісник Києво-Печерської Лаври у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона, архієпископа Макарівського Іларія та братії обителі в священному сані звершив Божественну Літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

Напередодні ввечері владика Намісник очолив всенічне бдіння в тому ж храмі.

Після читання Євангелія на Літургії владика Павел звернувся до пастви і паломників зі словом проповіді, зазначивши: «У Церкві Христовій все встановлено Богом для нашого з вами напучування, вдосконалення і спасіння. Починаючи зі Старого Завіту, Господь вказує Своїм обраним, як потрібно влаштовувати храм, як потрібно звершувати богослужіння. Христос не прийшов порушити цей закон, але виконати його. Пророки проповідували благу звістку про прихід у світ Спасителя, і Христос виконав цю обітницю, Він вів боротьбу із духами злоби піднебесної, Він зазнав страждання і смерть, щоб ми мали життя вічне. І Христос кожен день через Своє Святе Євангеліє нагадує нам про те, що ми тут в гостях, і нас ще очікує життя майбутнього віку.

У Святому Письмі даються відповіді на всі питання, які тільки можуть у нас виникнути. Апостоли через свою проповідь сповістили про це майбутнє життя всім народам, а їх послідовники тільки утверджували християн у вірі своїм прикладом, лагідністю і ревним служінням. Такими світильниками є для нас і до цього дня святителі Василій Великий, Григорій Богослов і Іоанн Златоуст, пам’ять яких ми сьогодні звершуємо».

Далі владика розповів про кожного з шанованих сьогодні святих, а також про те, за яких обставин було встановлено це свято на честь всіх трьох великих святителів. «Вони були сповнені Духом, — продовжив митрополит Павел, — вони були тими кораблями, які наповнені невимовним багатством. І кожен з них досяг святості за допомогою тих доброчесностей, в яких він удосконалювався. Встановлено це свято для того, щоб не було розбрату між людьми, частина з яких більше шанували святителя Василія Великого, інші — святителя Григорія Богослова, третя — святителя Іоанна Златоуста. Але в цьому святі всі вони вказують на те, що вони рівні перед Богом і немає серед них ні першого, ні другого, ні третього, але вони моляться всі разом за нас у Престолу Божого. Вони трудилися в різний час, але всі стояли на одному шляху, і цей шлях єдиний веде нас до спасіння!

Ця церковна свічка горить і не згасає і зараз, адже до наших днів практично щодня звершуються Літургії святителя Іоанна Златоуста і десять раз на рік святителя Василія Великого. Вони і сьогодні з нами через їхні праці, через їхнє життя, подвиги і напучування. Нам же зараз потрібно тільки слідувати їх вченням, ходити в заповідях Господніх, як ходили і ці світильники, щоб і після кончини нашої Господь сподобив нас стати спадкоємцями тихої пристані Царства Небесного!»

Під час богослужіння була вознесена сугуба молитва за мир в Україні.

Після закінчення Літургії були проспівані тропар, кондак та величання, а також прочитана молитва перед іконою трьох святителів, після чого митрополит Павел подякував владикам Пантелеімону і Іларію, братії, які співслужили, за молитви, привітав усіх іменинників, хто носить імена на честь святителів Василія Великого, Григорія Богослова і Іоанна Златоуста, з днем небесних покровителів, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і прикликав на всіх Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: