Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Архів

18.12.2018

Митрополит Павел вшанував пам’ять прп. Сави Освяченого

001У день, коли Православною Церквою звершується пам’ять преподобного Сави Освяченого, Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел звершив Божественну Літургію в Хрестовоздвиженському храмі монастиря. Його Високопреосвященству співслужили братія Святої Печерської обителі в священному сані.

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Преподобний Сава Освячений жив і ніс свій чернечий подвиг в V столітті, він є творцем і засновником Єрусалимського уставу, який і до цього дня використовується Святою Православною Церквою. Своє іменування «Освячений» він отримав з тієї причини, що був першим з ченців, хто був рукопокладений у священний сан.

Після закінчення богослужіння митрополит Павел подякував братії, що співслужили, за молитви, іменинників привітав з днем небесного покровителя, причасників — з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на всіх Боже благословення.

Також владика нагадав, що традиційно в день пам’яті преподобного Сави звершується панахида за спочилими благодійниками і ктиторами Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. «Тому прошу всіх Вас, дорогі брати і сестри, піднести свої молитви за тих, хто потрудився для нашої святої обителі, — сказав митрополит Павел. — Вони робили це не для себе, а для Бога і для Його Святої Церкви. І сьогодні ми молимося за те, щоб Господь упокоїв їх в оселях праведних, а нас з вами привів до тихої пристані Царства Небесного». Після Літургії була звершена братська панахида за спочилими благодійниками святої обителі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник братія

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: