Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

Богослужіння

01.03.2017

Митрополит Павел прочитав третю частину Покаянного канону в Лаврському скиту

У середу першої седмиці Великого посту Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел прочитав третю частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського в храмі Печерської ікони Пресвятої Богородиці в Лаврському скиту.

Після читання канону владика Павел виголосив проповідь: «Сьогодні на ранковому богослужінні ми чули про те, як Господь закінчує творення світу. Господь створив прекрасний світ, і до цього дня ми можемо милуватися його красою. Бог є любов, і створює світ за Своїм бажанням, вдихнувши в людину життя. Адам бачив сутність тварин і всього творіння Божого, тому і нарікає імена кожній тварі. Господь з ребра Адама створює йому помічницю. Але її спокусив ворог. Так і в наші дні знаходяться наклепники на Бога, на служителів Церкви, на інших людей. Ці люди не від Бога. Вони перейшли на бік гріха і схиляються на бік диявола, стаючи його послідовниками. Диявол побачив всю красу світу, любов Бога до людини і позаздрив. Він запевнив Єву, що якщо вона скуштує від дерева пізнання добра і зла, то люди стануть самі як боги. І після гріхопадіння людина віддаляється від Бога. Адам на питання Господа про скоєне сказав, що в усьому винна Єва, яку йому дав Бог, а Єва звинуватила змія. Але Господь чекав від них покаяння, Він, запитуючи про те, що сталося, дає їм можливість покаятися, але вони не змогли цього зрозуміти і йдуть з Раю. І найбільше Адам сумував через те, що втратив можливість спілкування з Богом».

Далі владика розповів про подвиг посту і молитви преподобної Марії Єгипетської, тропарі якої є і в Великому покаянному каноні преподобного Андрія Критського.

«Поспішайте до храму, — продовжив митрополит Павел, звертаючись до пастви, — станьте, помоліться. А молитися є за що і за кого — за дітей, за рідних, про свої хвороби і страждання. Господь чує зітхання і сльози кожної людини. Поки люди ходять в храм — живе світ, і Господь надає нам Свої благодіяння. Ми молимося сьогодні преподобному Андрію Критському і преподобній Марії Єгипетській про те, щоб Господь послав на нашу землю благословенний мир, щоб не було вбивств, а в іншій людині ми змогли побачити образ і подобу Божу — Самого Христа. Прийде час, і ми всі зустрінемося з Богом, вірячи, що Господь не залишить нас у тимчасовому житті і дарує в майбутньому вічні блага», — завершив Намісник Печерської обителі.

У Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських читання Великого покаянного канону звершив ректор Київських духовних шкіл митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, після чого звернувся до віруючих зі словом проповіді, в якому, зокрема, сказав: «…дивовижно, усвідомлюючи всю порочність нашого життя, бачачи всю свою духовну наготу, православний християнин не приходить у відчай і розпач, бо ми знаємо, що Бог, який любить людський рід, прийде обов’язково для того, щоб не просто нас зцілити, але як ми молимося, читаючи Канон преподобного Андрія Критського, за Його допомогою стати “миліше, чистіше, світліше”. Таку обітницю дає нам Свята Церква, і це — реальна можливість, якщо ми будемо йти крок за кроком великим шляхом Святої Чотиридесятниці. Вступивши на поприще Великого посту, ми усвідомлюємо, що це певна жертва, жертва самозречення, внутрішнього покаяння, поглиблення в молитву для того, щоб хоч якось відповісти на любов Бога до кожного з нас… Ми звикли до гріха. Ми звикли до розваг, і тому вони заважають нам досягти Царства Небесного. Ми повинні умертвити гріх — це і є наша жертва, якої так очікує Господь від кожного з нас!»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: