Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

05.05.2019

Митрополит Павел очолив богослужіння Неділі Антипасхи

014У першу неділю після свята Світлого Христового Воскресіння, яка також називається Антипасхою (в перекладі з грецької мови дослівно означає «замість Пасхи»), богослужіння в нашій святій обителі очолив Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Напередодні ввечері митрополит Павел у співслужінні архієпископа Бучанського Пантелеімона і братії монастиря очолив недільне всенічне бдіння в Успенському соборі.

У сам недільний день владика Павел очолив Божественну Літургію в тому ж храмі. За Літургією владиці Намісникові співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон і братія Святої Печерської обителі в священному сані. Після читання Євангелія митрополит Павел звернувся до всіх, хто молився, зі словом проповіді, в якому розповів про святого апостола Фому, який не був серед учнів Христових, коли Господь перший раз явився їм, і не повірив у Воскресіння Христове до тих пір, поки не побачив Христа Воскреслим. Тому цей недільний день також іменується Фоміною Неділею.

«Апостоли побачили Христове Воскресіння і сповіщають про нього нам, — продовжив владика Павел, — а ми з вами, дорогі браття і сестри, блаженні, адже ми не бачили, але віруємо. Але часто так буває, що коли у нас все добре, коли у нас благополуччя, ми віруємо і дякуємо Богові за все, але коли ми піддаємося випробуванням і зрікаємось Христа, ми часто запитуємо у Бога: а за що нам все це. Але варто тільки подивитися на своє життя, проаналізувати його, ми зрозуміємо, що повинні невпинно дякувати Богові за Його великі благодіяння, а не нарікати на Нього. Сьогодні, звертаючись до Воскреслого Христа Спасителя, ми просимо і молимо, щоб Він не відкинув нас недостойних, але сподобив сповідати Його з апостолом Фомою, щоб нам всім стати спадкоємцями Царства Небесного!»

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

На завершення Літургії владика Павел подякував архієпископу Пантелеімону, братії, що співслужили, і всім, хто зібрався сьогодні в храмі, за молитви, привітав причасників з прийняттям Животворящих Христових Таїн і призвав на паству Боже благословення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: