Топ-100

Онлайн трансляція | 12 вересня

Назва трансляції

" width="100%" height="420" frameborder="0" allowfullscreen>

Богослужіння

31.12.2017

«Господь прославив святих отців, які служать для нас прикладом великої віри»

У Неділю 30-ту після П’ятидесятниці Намісник Києво-Печерської Лаври очолив богослужіння у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Напередодні ввечері митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел у співслужінні архієпископа Макарівського Іларія, архієпископа Ніжинського і Прилуцького Климента, єпископа Баришівського Віктора, а також братії обителі в священному сані очолив всенічне бдіння.

У сам недільний день митрополит Павел звершив Божественну Літургію в співслужінні владик Іларія і Віктора, братії монастиря.

Після читання Євангелія на Літургії Намісник Києво-Печерської Лаври звернувся до віруючих зі словом проповіді, сказавши, що цей недільний день є особливим, тому що є Неділею святих отців, пам’ять яких встановлено звершувати Святою Церквою в неділю перед Різдвом Христовим. Розповів владика Павел про те, хто такі святі отці: «Це були сродники Іісуса Христа по плоті, — продовжив владика, — починаючи від Авраама, якому було дано обітницю про те, що його насіння примножиться, і закінчуючи святим праведним Іосифом, який став чоловіком Преблагословенної Діви Марії. Всі святі отці і не тільки вони очікували Пришестя Христа Спасителя, обітницю про Якого було дано ще святим праотцям Адаму і Єві в Раю. Господь прославив святих отців, які служать для нас прикладом великої віри. До цього дня Бог прославляється в них, показуючи нам, яким має бути наше земне життя, і наскільки велике його значення».

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував архіпастирям, духовенству, які співслужили, і всім присутнім сьогодні в храмі за молитви, причасників привітав з прийняттям Животворящих Христових Таїн і нагадав, що в новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня в Трапезному храмі буде звершена нічна Божественна Літургія, запросивши всіх бажаючих розділити радість молитви в цю ніч. Початок читання часів о 23:45.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.Редакція сайту www.lavra.ua

Теми

Намісник

Щотижнева розсилка тільки важливих оновлень
Новини, розклад, нове в розділах сайту

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: